TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Niger

Niger

życie na rzece Niger

Niger rzadko wywołuje emocje w świadomości międzynarodowej, a kiedy to robi, dzieje się tak zawsze z niewłaściwych powodów. Zamachy stanu, bunty i głód. Ale ci, którzy mieli szczęście odwiedzić tę pustynną republikę, zwykle wracają z opowieściami o ciepłej i hojnej populacji mieszkającej w starożytnych miastach karawan na skraju Sahary.

Na północy surowy blask gór Aïr skrywa neolityczną sztukę naskalną i wspaniałe miasta-oazy. Na rozległych wydmach pustyni Ténéré znajdują się cmentarze dinozaurów i opuszczone średniowieczne osady, podczas gdy na południu leży starożytne miasto Agadez, położone na szlaku handlowym transsahary, i sułtanat Zinder.

Choć to wszystko może być ciekawe, obecna sytuacja w zakresie bezpieczeństwa oznacza, że Niger jest nadal w dużej mierze niedostępny dla podróżnych. Ataki na obcokrajowców miały miejsce w całym Sahelu, a zagrożenie porwaniem stale pozostaje wysokie.