TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Sudan Południowy

Sudan Południowy

najnowszy kraj na świecie

W lipcu 2011 r. Sudan, największy kraj Afryki, podzielił się na dwie części i narodził się Sudan Południowy, najnowszy kraj świata. Proces narodzin był gwałtowny i krwawy. Przez dziesięciolecia mieszkańcy Sudanu Południowego nie widzieli wiele poza wojną, gdy walczyli o niepodległość. I niestety nie minęło dużo czasu od powstania państwa, gdy młody naród zwrócił się przeciwko sobie, a wojna domowa wybuchła między nowym rządem a nowymi grupami rebeliantów.

Sudan Południowy jest jednym z najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych krajów na naszej planecie. Ale fakt, że Sudan Południowy pozostaje nieznany i nieodkryty, prawdopodobnie przyciągnie tu pierwszych gości. Jednak dopóki stabilność nie zostanie osiągnięta, nawet najbardziej nieustraszeni podróżnicy będą musieli czekać.

Kiedy w końcu przyjadą, będą podekscytowani bogactwem grup plemiennych i zdumieni parkami narodowymi wypełnionymi ogromną liczbą dużych ssaków.