TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Park Narodowy Gouraya

Park Narodowy Gouraya

U wybrzeży Algierii, w prowincji Bejaia, znajduje się Park Narodowy Gouraya. Nazwa tego algierskiego parku narodowego pochodzi od malowniczych gór Gouraya wznoszących się do 672 m n.p.m. Pasma górskie ustępują miejsca wiszącym klifom i zapierającym dech w piersiach plażom na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Park Narodowy Gouraya jest jedną z popularnych atrakcji turystycznych w Algierii, ponieważ łączy w sobie safari i typową wakacyjną przygodę na plaży. W sumie tworzy to bogatą bioróżnorodność, której nie można przegapić. Park składa się z terenów podmokłych, jeziora Mezaia i morskiego życia na wybrzeżu.

Ten algierski park narodowy jest rezerwatem Bio-sfer UNESCO, składającym się z kilku gatunków wilczomlecza, kolczastego jałowca, dębu Kernes, drzew oliwnych, mirtu, chleba świętojańskiego i sosny Aleppo, która rośnie na górze Gouraya. Park obejmuje 2080 hektarów ziemi (20,8 km2) i został uznany za park narodowy w 1984 roku.

Dzika przyroda w Gouraya

Lasy w parku są domem dla zagrożonych gatunków małp berberyjskich i innych zagrożonych gatunków, takich jak dziki kot, szakal i jeż algierski. W części morskiej występuje kilka gatunków delfinów, kaszalotów, morświnów i delfinów butlonosych oraz wiele innych.

Jak dostać się do Gouraya

Park Gouraya znajduje się w prowincji Bejaia w pobliżu miasta Sidi Touati. Znajduje się 30 km na północny wschód od Jijel w północnej Algierii. W Parku Narodowym Gouraya nie ma zakwaterowania.

Pogoda w Gouraya - kiedy jechać?

W regionie Bejaïa jest klimat śródziemnomorski. Lata są gorące i suche, a zimą temperatura jest łagodna. Średnia roczna temperatura w Bejaïa wynosi 22°, a opady deszczu wynoszą około 370 mm rocznie. Jest sucho przez 222 dni w roku, przy średniej wilgotności 67% i wskaźniku UV 5.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
14°C 13°C 16°C 18°C 21°C 25°C 29°C 29°C 26°C 23°C 19°C 15°C
93
mm
67
mm
55
mm
39
mm
27
mm
14
mm
5
mm
12
mm
29
mm
55
mm
66
mm
53
mm
BÉJAÏA POGODA
Miejsca w Algierii warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka