TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Fort Santa Cruz

Park Narodowy Gouraya

Fort Santa Cruz wzniesiono na szczycie góry Murdjadjo. Był on strategiczną bazą wojskową. Znajduje się w pobliżu miejscowości Oran. Z Oranu trudno nie zauważyć tego kamiennego olbrzyma, wybudowanego na wzgórzu wznoszącym się na 400 metrów Zbudowany w XVI wieku przez Hiszpanów Fort Santa Cruz został odrestaurowany przez Francuzów trzy wieki później. Obecnie znajduje się na liście zabytków narodowych i jest świadectwem historii Algierii, Francji i Hiszpanii.

Aby zwiedzić teren, będziesz musiał przejechać się kolejką linową lub jechać bardzo stromą drogą. Na górze możesz podziwiać 360-stopniowy widok na zatokę Oran, zatokę Mers-El-Kebir i całe miasto. Na zachodzie port Mers-El-Kebir i budynki wojskowe oraz meczet Hassan Pacha na wschodzie. Widoki naprawdę zapierające dech w piersiach!

Następnie możesz zejść poniżej i podziwiać kaplicę Santa Cruz i jej kopułę z kości słoniowej, wzniesioną podczas wybuchu cholery pod koniec XIX wieku. Znajdująca się tu figura Matki Boskiej jest repliką z katedry Notre-Dame de Fourvière w Lyonie.

Warto odwiedzić fort w pierwszych dniach pobytu, aby z góry lepiej poznać rozlokowanie miasta i zatoki Oranu.

Jak dostać się do Oranu

Zakładając, że do Algierii dostaniemy się lotem do Algieru, dalej możemy polecieć samolotem, busem (ok. 8h, odjazd co godzinę), pociągiem (5h, odjazd co 4 godziny) lub wynajętym samochodem pokonując ok. 400km

Oran – kiedy jechać

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do regionu Oran w Algierii jest okres od kwietnia aż do listopada, kiedy to temperatury są przyjemne i jest niewiele opadów. Najwyższa średnia temperatura w Oran wynosi 32°C w sierpniu a najniższa 16°C w styczniu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
16°C 16°C 18°C 21°C 24°C 28°C 31°C 32°C 28°C 25°C 20°C 17°C
24
mm
16
mm
18
mm
22
mm
12
mm
6
mm
4
mm
7
mm
8
mm
18
mm
26
mm
13
mm
ORAN POGODA
Miejsca w Algierii warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka