Miejsca w Czadzie

Muzeum Narodowe Czadu

Muzeum Narodowe Czadu

Muzeum Narodowe Czadu, mieści się w stolicy Ndżamenie. Kompleks powstał 6 października 1962 r. w pobliżu Avenue Felix Eboue. Kilka lat później został przeniesiony do starego ratusza w pobliżu Place de l'Independence. Wystawy podzielone są na cztery podstawowe działy: prehistorię, protohistorię, archiwa i sztukę ludową, tradycje i kulturę. Oficjalnie nazywane Musee National N’Djamena to fantastyczne miejsce do poznania historii i tradycji Czadu.

Wystawianych jest tu wiele fascynujących artefaktów sztuki ludowej, wspaniałe kolekcje przedmiotów pokazujących zwyczaje mieszkańców Czadu. Do najcenniejszych artefaktów należy czaszka sahelantropa, odległego prekursora ludzkości, który żył w tym regionie siedem milionów lat temu. Nazywa się go „Toumai” („Nadzieja życia” w lokalnym języku Daza). Zobaczyć tu można także starożytne siekiery, narzędzia wykonane z kości oraz ludzie maski. Ale są tu również nowoczesne rzeźby plemienne, przyciągające uwagę swoją „egzotycznością”.

Ndżamena - kiedy jechać?

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do N’Djamena w Czadzie jest okres od grudnia do stycznia, kiedy to temperatury są wysokie, ale jeszcze znośne. Wtedy też nie ma opadów. Najwyższa średnia temperatura w N’Djamena wynosi 43 ° C w kwietniu a najniższa 33 ° C w sierpniu.
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
34°C 38°C 41°C 43°C 42°C 40°C 36°C 33°C 36°C 39°C 38°C 34°C
0
mm
0
mm
0
mm
1
mm
10
mm
16
mm
53
mm
102
mm
35
mm
7
mm
0
mm
0
mm
N'DJAMENA POGODA
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Czad