Park Narodowy Arli

Park Narodowy Arli

Park Narodowy Arli, położony w południowo-wschodniej części Burkina Faso, jest jednym z czterech w kraju i jest domem dla tysięcy zwierząt. Przylega do Parku Narodowego Pendjari Beninu na południu i rezerwatu Singou na zachodzie. Ten narodowy rezerwat jest również popularny ze względu na piękne lasy, rzeki, sawannę i wzgórza z piaskowca. Jest to idealne miejsce na poznanie dziewiczej Afryki.

Park zajmuje powierzchnię około 760 kilometrów kwadratowych, a gatunkami nazywającymi go domem są lwy, słonie, bawoły, antylopy, małpy i hipopotamy. Dawniej park był również domem dla afrykańskiego dzikiego psa, ale dziś uważa się, że ze względu na powiększającą się populację ludzką i inne ludzkie czynniki, gatunek ten na tym obszarze praktycznie wymiera i zobaczenie go jest prawdziwą ucztą dla każdego podróżnika.

Jednym z najbardziej niezawodnych i popularnych miejsc do obserwowania zwierząt jest wodopój w Tounga. Przyciąga on różnorodne gatunki dzikich zwierząt przez cały rok. Dostępne tu są różne wycieczki z przewodnikiem, zwykle są oferowane w bardzo rozsądnych cenach.

Jak dojechać do Parku Narodowego Arli

Do Parku Narodowego Arli można dojechać autostradą N19 przez Diapaga lub Pama. Drogi są raczej śliskie w porze deszczowej i wskazane jest, aby odwiedzić park narodowy Arli w porze suchej.

Burkina Faso - kiedy jechać?

Burkina Faso najlepiej odwiedzić w styczniu, lutym lub od czerwca do grudnia. Wtedy są najniższe temperatury. Pada tylko od czerwca do sierpania, ale są to niewielkie opady. Najwyższa średnia temperatura wynosi 41°C w kwietniu, a najniższa 32°C w sierpniu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
34°C 37°C 40°C 41°C 40°C 38°C 34°C 32°C 33°C 37°C 37°C 34°C
0
mm
1
mm
3
mm
3
mm
7
mm
22
mm
44
mm
76
mm
40
mm
15
mm
0
mm
0
mm
BURKINA FASO POGODA
Miejsca i atrakcje w Burkina Faso warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka