Park Narodowy Rusizi

Hipopotamy w Parku Narodowym Rusizi

Park Narodowy Rusizi w Burundi to stosunkowo niewielki rezerwat przyrody i popularna miejscowość turystyczna położona 15 kilometrów na północny zachód od miasta portowego Bużumbura. Centralnym punktem tego bujnego rezerwatu jest rzeka Rusizi, która wspiera wodny ekosystem zdominowany przez płaskie równiny zalewowe, szuwary i roślinność nadrzeczną. Rzeka meandruje od jeziora Kivu do jeziora Tanganika, gdzie piaszczyste wody rzeki Rusizi ostatecznie łączą się z ciemnoniebieskimi wodami jeziora Tanganika.

Rezerwat najlepiej zwiedzać podczas rejsu statkiem po rzece. Rusizi jest głównym celem obserwacji ptaków i często spotyka się tu ptaki brodzące. Zanurzone hipopotame i kąpiące się krokodyle zapewniają widzom niekończącą się rozrywkę.

Jak dojechać do PN Rusizi

Autostrada Bużumbura-Uvira dzieli park na dwie części, co czyni go łatwo dostępnym miejscem turystycznym. Odwiedzający zazwyczaj przylatują na międzynarodowe lotnisko Burundi w Bużumbura i stamtąd kierują się do rezerwatu.

Bujumbura - kiedy jechać?

Bujumburę warto odwiedzić od czerwca do sierpnia. W połowie sierpnia zaczynają się opady, które trwają aż do maja kolejnego roku. Najwyższa średnia temperatura wynosi 23°C w styczniu, a najniższa 20°C w maju.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
23°C 23°C 23°C 21°C 20°C 20°C 22°C 22°C 23°C 23°C 23°C 23°C
86
mm
98
mm
134
mm
144
mm
87
mm
17
mm
6
mm
16
mm
35
mm
82
mm
117
mm
100
mm
BUJUMBURA POGODA
Miejsca i atrakcje w Burundi warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi