Park Narodowy Pendjari

Park Narodowy Pendjari

Park Narodowy Pendjari (Parc National de la Pendjari) zajmuje powierzchnię 2750 km kw. i jest jednym z najwartościowszych w Afryce Zachodniej pod względem żyjących w nim gatunków dzikiej przyrody. Odwiedzający mogą zobaczyć lwy, lamparty, słonie, pawiany i hipopotamy. Najlepszym czasem na oglądanie jest koniec pory suchej (od listopada do lutego), kiedy zwierzęta gromadzą się u wodopoju. Dzięki zalesionemu krajobrazowi i dobrym szlakom jazda jest przyjemnością. Park przylega do Parku Narodowego Arli w Burkina Faso i graniczy od zachodu, północy i wschodu z rzeką Pendjari.

Aby zmaksymalizować szanse na spotkanie ze zwierzętami, najlepiej skorzystać z akredytowanego przewodnika o najwyższej klasie (klasa „A”). Lista akredytowanych przewodników znajduje się na stronie internetowej parku, przy wejściach do parku oraz w lepszych hotelach Nati. Przewodnicy „A” będą mieli najgłębszą wiedzę, wieloletnie doświadczenie i można im ufać. Ci przewodnicy poradzą sobie z terenem i poprowadzą wycieczkę, która będzie zarówno informacyjna, jak i bezpieczna.

Godziny odwiedzin i ceny biletów

Wejścia do parku są otwarte od godziny 6:00 do 17:00. Ceny kształtują się następująco. Wstęp to koszt 10 000 CFA za dzień (3ci i kolejne to 5 000 CFA). Wynajem pojazdu - 3 000, wynajęcie przewodnika "A" to 10 000/dzień.

Jak dojechać do Parku Narodowego Pendjari

Do Penjdari można dostać się samochodem z Kotonu. Czas to 12 godzin. Możliwy jest też przelot samolotem z Kotonu: ok. 2,5 godziny (realizowany przez Air Taxi Bénin). Jeśli nie dysponujesz pojazdem, najlepszą opcją jest podróż z jedną z firm autobusowych, które codziennie obsługują Tanguiéta, Firmą ATT. Wyjazd z Kotonu o 6:00, a czas podróży to około 11 godzin. Firma transportowa Baobab Express odjazd dwa razy dziennie o godz. 6.30 i 12.30. Jeśli masz dostępny pojazd, jedź drogą Kotonu - Allada - Bohicon - Dassa. Z Dassa masz możliwość objazdu przez Parakou (Dassa - Parakou - Djougou - Natitingou - Tanguieta) lub podróż prosto z Dassa do Djougou. Trasa przez Parakou jest w pełni utwardzona i oferuje możliwość odkrycia części Alibori. Dlatego, mimo że jest to ok. 100 kilometrów dalej, jest o wiele ciekawsza i warta zobaczenia. Tanguiéta, znajduje się 1,5 godziny od Batii (południowe wejście do parku), jest ostatnim miastem, w którym można tankować, wypłacać pieniądze i dokonywać większych zakupów przed kontynuowaniem podróży do parku. Jednak wodę pitną, przekąski i jedzenie można kupić w sklepie przy wejściu w Batia lub w Pendjari Lodge.

Park Narodowy Pendjari - kiedy jechać?

Park Narodowy Pendjari w Beninie można odwiedzać od połowy października do końca lipca. Od sierpnia do połowy października park jest zamknięty ze względu na porę deszczową i nieprzejezdne drogi. Najwyższa średnia temperatura wynosi 39°C w marcu, a najniższa 29°C w sierpniu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
36°C 38°C 39°C 39°C 37°C 34°C 31°C 29°C 31°C 34°C 36°C 35°C
0
mm
3
mm
19
mm
28
mm
32
mm
44
mm
90
mm
130
mm
107
mm
47
mm
1
mm
0
mm
TANGUIETA POGODA
Miejsca i atrakcje w Beninie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Benin