TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Wyspa Luanda

Cape Island Luanda

Wyspa Luanda, (Cape Island), to jedno z tych idyllicznych miejsc poszukiwanych przez turystów, ale także miejscowych do wypoczynku i rekreacji. Jest to siedmiokilometrowy języczek lądu - linia brzegowa, która oddziela miasto Luanda od Oceanu Atlantyckiego. Oznacza to plażę o długości 7 km, zaledwie 10 km od centrum miasta, naprzeciwko zatoki Luanda. Wyspa jest połączona z miastem przesmykiem u stóp Twierdzy São Miguel. Ile stolic na świecie może powiedzieć, że posiada takie luksusy?

Na wyspie Luanda znaleźć można najlepszą ofertę dyskotek, barów i restauracji nad morzem. Niektóre z tych barów / restauracji mają prywatną plażę tylko dla klientów. Wszystkie te plaże mają ciepłą wodę i niewielkie fale do zabawy. Niestety nie są to najczystsze plaże w okolicy. Bliskość miasta ma też swoje wady.

Ulubionymi plażami turystów są plaże w ośrodku to Coconuts i Caribe. Niestety Caribe jest czasami zbyt zatłoczone, ale jest to bardzo fajne dla fotografów. Coconuts ma zwykle mniej ludzi, a w niedziele można zjeść brunch w barze na plaży. Opcją z niewielką ilością plażowiczów, z dala od jakiegokolwiek ośrodka jest Tamariz.

Można tu odwiedzić także uliczne targi i skosztować lokalnej kuchni. Typowe dania to Muzongué i Mufete, oba przyrządzane ze świeżych ryb, ale odwiedzający ma również okazję spróbować i kupić ryby lub owoce morza, właśnie złowione przez Muxiluandę, mieszkańców wyspy, których głównym zajęciem jest rybołówstwo.

Pogoda w Luandzie - kiedy jechać?

Luandę w Angoli można odwiedzać cały rok. Pogoda jest zawsze przyjemna i jest ciepło. Występuje niewiele opadów deszczu. Najwyższa średnia temperatura wynosi 31°C w lutym, a najniższa 26°C w lipcu. Pogoda i klimat w Luandzie są odpowiednie na słoneczne wakacje.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
30°C 31°C 31°C 31°C 30°C 28°C 26°C 26°C 26°C 28°C 29°C 29°C
44
mm
55
mm
69
mm
77
mm
22
mm
2
mm
2
mm
4
mm
12
mm
52
mm
35
mm
44
mm
LUANDA POGODA
Miejsca w Algierii warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola