TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Panama

Panama

różnorodność biologiczna

Od czystych turkusowych mórz po farmy kawy i mgliste lasy Chiriquí, Panama może być tak relaksacyjna lub tak ekscytująca, jak tylko chcesz.

Niekończące się lato

Z mnóstwem bezludnych wysp, lekkimi karaibskimi falami po jednej stronie i groźnym Pacyfikiem po drugiej, Panama jest gotowa zapewnić najlepsze atrakcje na plaży. A całkiem inny świat zaczyna się nad wodą. Skorzystaj z niego, nurkując z rekinami wielorybimi na Pacyfiku, nurkując z rurką w tęczowych rafach Bocas del Toro lub pływając na rdzennym terytorium Guna Yala, gdzie dziewicze wyspy nie noszą śladu działalności człowieka.

Kosmopolityczna Panama

Olśniewające błękitne wybrzeże i lśniące drapacze chmur przypominają Miami, choć wielu żartuje, że w Panamie mówi się lepiej po angielsku. Miasto Panama jest zróżnicowane kulturowo ale ciągle unowocześniane. Jest tu wiele innowacyjnych rozwiązań. Działa tu pierwsze metro w Ameryce Środkowej, historyczna dzielnica Casco została pięknie odrestaurowana, a ogromna rozbudowa kanału panamskiego została zakończona. Przyjrzyj się delikatnym szczegółom miasta, ciesz się nadmorską zielenią, zwiedzaj Casco lub weź udział w awangardowym przedstawieniu, a zdasz sobie sprawę, że ta tropikalna stolica to nie tylko salsa.

W plenerze

Turystyka przygodowa w Panamie polega na przypadkowym odkrywaniu. Odwiedź ruiny hiszpańskich fortów na wybrzeżu Karaibów lub popłyń w głąb rdzennych terytoriów, a dzika przyroda pokaże swoje oblicze. Spotkasz olśniewającego kwezala na górskim szlaku, niesforną trupę wyjących małp na zewnątrz twojej ziemianki lub wieloryba, który zmieni twój rejs promem w wydarzenie pełne adrenaliny. Turystyka przygodowa oznacza przeskakiwanie przez zadaszenia lasów deszczowych, pływanie obok żółwi morskich lub trekking do niezapomnianych widoków mglistych lasów. Jeden mały tropikalny kraj z dwoma długimi wybrzeżami to całkiem spory plac zabaw.

Przygoda w zaginionym świecie

Nie musisz docierać aż do Darién, aby zejść z utartego szlaku. Jednak jeśli to zrobisz, trafisz w jedno z najbardziej różnorodnych biologicznie miejsc na planecie. Możesz spotkać dzikie zwierzęta, zanurzyć się w basenie wysokich wodospadów w pobliżu górskiego Santa Fé, odwiedzić jedną z siedmiu rdzennych grup Panamy. Możesz też przeżyć swoje fantazje rozbitka w Guna Yala lub poleniuchować na dzikiej plaży na półwyspie Azuero.