TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone

arcydzieło akwareli

Stany Zjednoczone to wspaniałe amerykańskie doświadczenie. Bezkresne połacie zieleni i ciągnące się w nieskończoność plaże, pokryte śniegiem szczyty i gigantyczne sekwojowe lasy, nowoczesne miasta i wspaniałe restauracje, wielkie otwarte niebo i zapierające dech w piersiach parki narodowe.

Jasne światła dużych miast

Stany Zjednoczone to Los Angeles, Las Vegas, Chicago, Miami, Boston i Nowy Jork. Każde z nich jest metropolią, której sama nazwa przywołuje milion różnych pojęć związanych z kulturą, kuchnią i rozrywką. Przyjrzyj się bliżej, a amerykańska kołdra rozwija się w całej swojej zaskakującej różnorodności. Eklektyczna scena muzyczna Austin, spokojne uroki antebellum Savannah, świadomość ekologiczna swobodnego Portland, wspaniałe nabrzeże San Francisco i urzekająca dzielnica francuska kochającego jazz Nowego Orleanu. Każde miasto dodaje swój niepowtarzalny styl do wielkiego patchworku jakim jest Ameryka.

W drodze

To kraj wycieczek samochodowych, gdzie 4 miliony kilometrów autostrad prowadzi przez czerwone pustynie, obok wysokich szczytów górskich i przez żyzne pola pszenicy. Wyblakłe słońcem zbocza Wielkich Równin, bujne lasy deszczowe na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku, parne mokradła na południu i malownicze wiejskie uliczki Nowej Anglii to tylko kilka świetnych punktów startowych dla wspaniałej amerykańskiej wycieczki samochodowej. Często zjeżdżaj z autostrady międzystanowej, aby odkryć ukryte przed szeroką widownią perełki.

Naród kochający jedzenie

Tu grube żeberka z grilla szybko znikają z talerza w teksańskim roadhouse, a szefowie kuchni mieszają ekologiczne produkty z azjatyckimi akcentami w wielokrotnie nagradzanych restauracjach na zachodnim wybrzeżu. Miejscowi kupują bajgle w stuletnich delikatesach w Upper West Side na Manhattanie, a kilka stanów dalej pulchne naleśniki i smażone jajka zamawiane są w restauracji w stylu lat 50. Parujące talerze homarów z molo w Maine, ostrygi i szampan z kalifornijskiej winiarni, czy koreańskie tacos z food trucka w Portland - to tylko kilka sposobów na posiłek à la Americana.

Behemot kulturowy

Stany Zjednoczone wniosły ogromny wkład w sztukę. Dzikie krajobrazy Georgii O'Keeffe, surrealistyczne kolaże Roberta Rauschenberga, eleganckie mobilne formy Alexandra Caldera i malowidła Jacksona Pollocka weszły do kanonów sztuki XX wieku. Chicago i Nowy Jork stały się prawdziwymi deskami kreślarskimi dla wielkich architektów epoki nowożytnej. A od uduchowionego bluesa, który narodził się w Delcie Missisipi, po jazz, funk, hip-hop, country i rock and roll - Ameryka wymyśliła dźwięki wytyczające trendy dla współczesnej muzyki.