TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Nikaragua

Nikaragua

kraina jezior i wulkanów

Przyjazna i różnorodna Nikaragua wita podróżników bogatą ofertą wulkanicznych krajobrazów, kolonialnej architektury, rewelacyjnych plaż, odległych, idyllicznych wysp, obmywanych falami plaż Pacyfiku i dziewiczych lasów.

Plaże

Niezależnie od tego, czy chcesz dotykać stopami krystalicznych piasków Karaibskich plaż, czy wiosłować przez rozbijające się fale Pacyfiku, wybrzeże Nikaragui zawsze dostarczy ci relaksu. Wielkie zatoki wybrzeża Pacyfiku są epickie w kręgach surfingowych, a czyste wody Wysp Kukurydzianych są doskonałe do nurkowania z rurką. Włóczędzy plażowi mogą wybierać między dostępnymi obok połaci piasku eleganckimi restauracjami i modnymi barami, a naturalnymi atrakcjami wspartymi ścianą lasu deszczowego. Nawet najlepsze plaże w kraju są zadziwiająco wolne od niszczącej je infrastruktury, dzięki czemu można je podziwiać zgodnie z zamierzeniami natury.

Przygody na świeżym powietrzu

Szukasz ciekawego zajęcia? Dzięki zróżnicowanej geografii Nikaragui, intensywnej energii i pozytywnemu nastawieniu możesz wykorzystać to idealne miejsce na ekscytujące przygody na świeżym powietrzu. Przygotuj się na wiele nowych wrażeń. Surfowanie, trekking po aktywnym wulkanie, nurkowanie w podwodnych jaskiniach, pływanie kajakiem przez mokradła pełne aligatorów, pływanie kanałami morskimi między małymi wyspami z białym piaskiem i wyciąganie z wody 100-kilogramowego tarpona atlantyckiego pod hiszpańską fortecą w środku dżungli. Wspaniałe tereny Nikaragui są stosunkowo nieokiełznane. Przy wielu kluczowych atrakcjach nie ma ani znaków zakazu, ani tłumów, co sprawia, że ta tak zwana „kraina jezior i wulkanów” jest fantastycznym miejscem na samodzielną przygodę.

Architektura kolonialna

Architektura kolonialna Nikaragui ma dwa różne smaki. Eleganckie ulice Granady, najlepiej zachowanego kolonialnego miasta w Nikaragui, od wieków przyciąga turystów swoją architektoniczną gracją. Miasto szczyci się pieczołowicie odrestaurowaną katedrą, zadbanym placem i doskonale utrzymanymi rezydencjami, które chronią bujne wewnętrzne dziedzińce. Znacznie mniej dopracowany, robotniczy León oferuje inne kolonialne doświadczenie, w którym rozpadające się 300-letnie domy i kościoły przeplatane są rewolucyjnymi malowidłami ściennymi, a arcydzieła architektury mieszczą narożne sklepy. To tętniące życiem miasto, które jest dumne ze swojego dziedzictwa, nie czując się jednak jak muzeum.

Zejście z utartego szlaku

Niewiele miejsc ma tak uderzające piękno jak Nikaragua, ale pozostaje ono niezagospodarowane. Zanim się zorientujesz, zejdziesz ze szlaku turystycznego i wkroczysz do świata majestatycznych gór, spółdzielczych farm, mokradeł pełnych dzikiej przyrody i pustych plaż porośniętych dżunglą. Najlepszym sposobem na dotarcie do mniej uczęszczanych zakątków kraju jest wynajęcie pojazdu z napędem na 4 koła lub wypłynięcie łodzią na wschodnie wybrzeże. Stąd można ruszyć dalej, aby odkryć odległe tubylcze społeczności, zarośnięte prekolumbijskie ruiny i nietknięte lasy deszczowe. Bez względu na to, jak daleko się posuniesz, zawsze znajdziesz przyjaznych mieszkańców, którzy chcą dzielić się swoją kulturą z nieznajomymi.