TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Gwatemala

Gwatemala

inspirujące zabytki

Gwatemala to najbardziej zróżnicowany kraj Ameryki Środkowej. Urzeka podróżników niezwykłymi krajobrazami i kulturą obejmującą całe cywilizacje, sięgającą wiele wieków wstecz.

Kraina Majów

Monumentalna piramida Tikal to najsłynniejsza turystyczna karta na turystycznej mapie Gwatemali. Ale czego nie kochać w tym potężnym pomniku największej cywilizacji Ameryki Środkowej? Ci, którzy pytają, co się stało z Majami, są czasami zaskoczeni prostą odpowiedzią: nic. Kultura Majów nadal się tu rozwija.

Wioski Majów na wyżynach, gdzie miejscowi nadal noszą tradycyjne stroje, są najbardziej widocznymi pomnikami tej wielowiekowej kultury. Ale spójrz uważnie odwiedzając stanowisko archeologiczne, a zobaczysz ołtarze ze współczesnymi ofiarami dla starożytnych duchów.

Wpływy kolonialne

Hiszpanie pozostawili po sobie wiele śladów z kolonialnego podboju Gwatemali. Najbardziej widoczna jest często oszałamiająca architektura. Najciekawsze jej zabytki są rozsiane po Antigui, starej stolicy, z jej schludnymi placami i rozpadającymi się ruinami. Od okazałych budynków Quetzaltenango z rozkwitu kawowego, przez okazałą katedrę w mieście Gwatemala, po kościoły i budynki miejskie skupione wokół centralnych placów nawet w najmniejszych miastach. Gwatemala nosi ślady swoich europejskich spotkań w żywej cegle i kafelkach.

Naturalne cuda

Ponieważ zaledwie 2% jej lądu jest zurbanizowane, nie jest zaskoczeniem, że Gwatemala oferuje wspaniałe naturalne krajobrazy. Parki narodowe są nieliczne ale imponujące, szczególnie w regionie Petén. Bujne kaniony Río Dulce zapewniają niezapomniany rejs łodzią. Naturalne piękno otoczonego wulkanami Lago de Atitlán od wieków fascynuje podróżników, a wysoko w górach Cuchumatanes pod ziemię można dostać się jaskiniami Verapaces. Trzeba też koniecznie zobaczyć baseny, z którego zrobiono tysiące pocztówek -Semuc Champey. No i można zanurzyć nogi zarówno w Oceanie Spokojnym, jak i Morzu Karaibskim.

Przygoda czeka

Aktywne dusze mają tendencję do uważania swojego programu za bardzo napięty po przyjeździe do Gwatemali. Oszałamiające trasy trekkingowe przez dżunglę i wulkany, światowej klasy rafting, kilometry jaskiń do zbadania. Lubisz robić rzeczy na wyższym poziomie? Co powiesz na paralotniarstwo wokół położonego na dużej wysokości Lago de Atitlán? A może nurkowanie w tym samym miejscu? Możesz nawet mieć szczęście do dobrej fali na przyjaznym dla surferów wybrzeżu Pacyfiku. Lub możesz po prostu znaleźć hamak i leniwie rozważyć swoje opcje. Twoja decyzja.