TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Portoryko

Portoryko

znaczenie historii

Portoryko to pachnąca wolno pieczoną wieprzowiną i morską bryzą wyspa. Ta zabarwiona zawadiacką historią i skąpana w słońcu mieszanka wpływów hiszpańskich i amerykańskich jest kopułą rozkoszy dla poszukiwaczy raju.

Karaibskie plaże

Puerto Rico nie bez powodu inspiruje karaibskie marzenia na jawie. Może zaspokoić zarówno letargicznego włóczęgę na plaży, jak i początkującego surfera na wielkiej fali. A wszystko to w jeden długi weekend. Rafy koralowe Portoryko są siedliskiem fantastycznych ryb, a brzegi mienią się jak zmiażdżone perły. Na niektórych plażach będziesz miał mnóstwo towarzystwa. W innych miejscach, takich jak Vieques czy Cabo Rojo, możesz mieć jedne z najlepszych na świecie połaci piasku tylko dla siebie. Jeśli piaski otaczające wyspę kuszą do pozostania, możesz zdecydować się na duże ośrodki wypoczynkowe lub niezależne pensjonaty, aby oglądać zachody słońca z pokoju nad morzem.

Burzliwa historia

Teraźniejszość Puerto Rico wydaje się być ustabilizowana, ale jej przeszłość pełna jest ostrzału armatniego i kolonizacji, represji i buntu. Znajdziesz tu fortecę San Juan będącą niegdyś wielokrotnie obleganą, rozpadające się rafinerie cukru na południowym wybrzeżu, niegdyś napędzające gospodarkę wyspy. Europejscy osadnicy budowali ładne place w miastach portowych, podczas gdy rewolucjoniści polityczni planowali bunt w górskich wioskach. Miłośnicy historii mogą wędrować po przedkolonialnych ruinach Taíno lub kawowych hacjenach. Nawet jeśli twoje zainteresowanie przeszłością jest niewielkie, trudno nie zanurzyć się w burzliwej historii Puerto Rico w Old San Juan, gdzie wciąż rozbrzmiewają kuszące echa minionych czasów - kolonistów, awanturników i przemytników.

Tajemnicze lasy

Nawet ci, którzy trzymają się wybrzeża, nie mogą uciec od ponętnego cienia gęstych lasów Puerto Rico, ponieważ splątane labirynty namorzynów tworzą ważne rezerwaty dzikiej przyrody na wybrzeżu, a zielony błysk śródlądowych zalesionych wzgórz rzadko jest niewidoczny. Gęste lasy wyspy są wyjątkowo tajemnicze, a wędrówka przez nie gwarantuje, że obudzi się w Tobie poszukiwacz przygód.