TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Saint Lucia

Saint Lucia

widok na stożki wulkanów

Pobłogosławiona przez naturę, Saint Lucia ma tyle bogactwa geograficznego i kulturowego, by zawstydzić znacznie większe kraje. Mimo to pozostaje tajemniczym miejscem, które swoje zapierające dech w piersiach piękno odsłania tylko nielicznym.

Znana z mnóstwa małych i luksusowych kurortów, które ociekają kolorami i urokiem Saint Lucia, to tak naprawdę dwie wyspy w jednej. Rodney Bay na północy oferuje leniwie płynący czas i nowoczesne udogodnienia w pięknej zatoce. Na południu Soufrière jest sercem wspaniałego regionu starych plantacji, ukrytych plaż i geologicznego cudu niemożliwie fotogenicznych Pitonów (wulkanicznych iglic).

Miłośnicy przyrody mogą wędrować do wodospadów porośniętych dżunglą, wspinać się po wygasłych stożkach wulkanicznych, spacerować po lasach na lądzie lub nurkować na spokojnych wodach Morza Karaibskiego. Smakosze będą zakochani w wyśmienitej kuchni kreolskiej.