TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Kanada

Kanada

podróż życia

Kanada to coś więcej niż tylko jej potężny górski krajobraz i skaliste wybrzeże. Tu się również gotuje niezwykłe posiłki, kusi fajną kulturą i organizuje dzikie polowania na łosie.

Wielkie plenery

Drugi co do wielkości kraj na świecie ma nieskończoną różnorodność krajobrazów, a przyroda jest powodem, dla którego przyjeżdża tu mnóstwo turystów. Wysokie góry, lśniące lodowce, epickie lasy i rozległe plaże są tu rozrzucone w sześciu strefach czasowych. Są tłem dla wielu inspirujących przygód, jak obserwacja niedźwiedzi polarnych, grizzly, wielorybów i ulubionego przez wszystkich łosia.

Teren ten stanowi również fantastyczny plac zabaw. Niezależnie, czy chodzi o snowboard w górach Whistler, surfing na falach Nowej Szkocji, nurkowanie wrakowe w turkusowych wodach półwyspu Bruce czy pływanie kajakiem po białej, spienionej rzece South Nahanni na Terytoriach Północno-Zachodnich. Są też łagodniejsze opcje, takie jak spacer po Stanley Park w Vancouver czy odpoczynek na różowych piaszczystych plażach Wyspy Księcia Edwarda.

Urzekające kultury

Wypij kawę z mlekiem i zjedz kruchego rogalika w bistro na chodniku w Montrealu. Możesz też udać się na azjatycki nocny targ w rejonie Vancouver, poznać bogatą scenę artystyczną w Toronto, dołączyć do szalonej imprezy celtyckiej na wyspie Cape Breton, albo popływać kajakiem między pokrytymi lasami deszczowymi tubylczymi wioskami na Haida Gawii. Kanada jest niezwykle zróżnicowana pod względem kultury. Usłyszysz to w muzyce, zobaczysz w sztuce i posmakujesz w kuchni.

Jedzenie dla smakoszy

Kanada to szwedzki stół z lokalnej żywności. Jeśli przemierzyłeś kraj z zachodu na wschód, pewnie napełniłeś swój talerz dzikim łososiem i aksamitnymi przegrzebkami w Kolumbii Brytyjskiej, poutine (frytkami z sosem i twarogiem) w Quebecu i skosztowałeś homara z odrobiną roztopionego masła w prowincjach morskich. Smakosze mogą nie zachwalać kanadyjskiego jedzenia tak, jak kuchni włoskiej czy francuskiej, ale jest ono na pewno charakterystyczne z dużą ilością owoców morza, pikantnymi serami oraz świeżymi, sezonowymi owocami i warzywami.