TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Grenlandia

Grenlandia

odległa i kolorowa

Grenlandia nie jest tanim celem podróży, ale niewiele miejsc łączy w sobie tak wspaniałe krajobrazy, taką przejrzystość powietrza i taką surową siłę natury. Praktycznie nie ma tu dróg, a transport helikopterem jest szaleńczo drogi, ale wart każdego grosza.

Rozległe połacie pięknej, nieogrodzonej dziczy dają poszukiwaczom przygód wyjątkową swobodę wędrowania. Pieszo, na nartach i z psim zaprzęgiem. Wędrować można przez wspaniałe górskie krajobrazy i lodowce lub przez jedne z najbardziej spektakularnych fiordów na planecie. Grenlandia oferuje również fantastyczne i nieskomercjalizowane możliwości pływania kajakiem morskim, uprawiania wspinaczki skałkowej i łowienia łososi.

Największa na świecie wyspa nie będąca kontynentem, ma niesamowicie małą populację. Niemniej jednak, rozrzucone głównie wzdłuż zachodniego wybrzeża Grenlandii, kolorowo pomalowane małe domki, znajdują się w dziesiątkach fotogenicznych niewielkich wiosek. Jest tu także kilka małych miasteczek oraz stolica Nuuk Town (Godthåb).

Z kulturowego punktu widzenia unikalna mieszanka Eskimosów i duńskiej krwi stworzyła własne społeczeństwo grenlandzkie. Ta mieszanka starożytności i nowoczesności łączy polowanie i psie zaprzęgi z Carlsbergiem i kaffemikami. Goście znajdą tu fascynująco bogatą kulturę pod grubą fasadą grenlandzkiej małomówności.

Dzięki stale rozwijającej się sieci biur turystycznych, hoteli i schronisk, Grenlandia nie jest już jedyną rezerwą plutokratycznych pasażerów statków wycieczkowych. Jakkolwiek podróżujesz, rozsądnie jest zaplanować nieprzewidywalną pogodę. Zostaw wystarczająco dużo czasu w każdym miejscu na relaks, rozkoszowanie się północnym słońcem, obserwowanie dzielenia się lodowca lub olśnienie magią zorzy polarnej.