TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Sint Eustatius

Sint Eustatius

zatopione miasto

„Ukryty skarb Karaibów” to slogan turystyczny malutkiego Sint Eustatius (bardziej znanego jako Statia). Trzeba przyznać, że jest on szczególnie trafny. Klejnoty tego skrawka ziemi leżą pod powierzchnią morza. Olśniewające rafy, tętniące życie morskie, rdzewiejące wraki i pozostałości Dolnego Miasta - części stolicy Oranjestad - które jest teraz w dużej części zatopione.

Niewiarygodne, że Statia była najbardziej ruchliwym portem morskim na świecie dla ładunków transportowanych między Europą a koloniami amerykańskimi w XVIII wieku, kiedy wyspa stała się przystanią wolną od podatku pod rządami Holendrów. W latach dziewięćdziesiątych XVIII wieku do „Złotej Skały” przybiło ponad 3000 statków, a populacja przekroczyła 30 000 mieszkańców. W 1796 roku Francuzi przejęli Statię i ustanowili wysokie podatki, wypędzając kupców. Później, jako część Antyli Holenderskich, Sint Eustatius stał się w 2010 roku „gminą specjalną” Holandii.

Dziś odwiedzający Sint Eustatius to nieustraszeni płetwonurkowie i wędrowcy odkrywający jej nierówny, wulkaniczny teren.