TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Jamajka

Jamajka

w rytmie Reggae

Jamajka to karaibski kraj, który ma własną ścieżkę dźwiękową. Podążaj jego wyjątkowym rytmem, odkrywając go poza plażami i hotelami all-inclusive.

Nawet w regionie tak pełnym klejnotów jak Karaiby, Jamajka jest niesamowicie piękną wyspą. Zaczyna się od krystalicznych wód przepływających przez ogrody koralowców, docierając do miękkich piaszczystych plaż, a następnie wznosząc się przez czerwoną ziemię i bujne gaje bananowe aż w strome góry w których rwące wodospady wydają się tryskać znikąd. Doceńcie ten wielki zielony ogród i to, jak rytmiczne dźwięki wyznaczają tempo życia na wyspie.

Chociaż plaże Jamajki są z pewnością kuszące, jest to kraj, w którym można się zanurzyć, dosłownie i w przenośni. Na falach można nurkować z akwalungiem i rurką, a także pływać na bambusowych tratwach podczas leniwych wycieczek. Miłośnicy przygód mogą wybrać się do jaskiń lub założyć buty turystyczne, aby zbadać odległe skały i dżungle tego zmieniającego się krajobrazu. Nie musisz nawet być szczególnie sprawny, aby cieszyć się wędrówką przez bujne stoki na szczyt Blue Mountain Peak.

Wraz z Bobem Marleyem, Jamajka dała nam pierwszą światową supergwiazdę z krajów rozwijających się. Ale nie pojawił się znikąd - ta maleńka wyspa ma muzyczne korzenie, które sięgają do ludowych piosenek Afryki Zachodniej i do elektronicznych rytmów współczesnego dance. Mówiąc najprościej: Jamajka to muzyczna potęga, co znajduje odzwierciedlenie nie tylko w masie wszechobecnych dźwięków, ale także w liryzmie języka patois i dźwiękach gospel z wielu kościołów na wyspie. Muzyka to życie na Jamajce i wkrótce zaczniesz się kołysać w jej rytm.