TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Saint Martin / Sint Maarten

Saint Martin / Sint Maarten

dwa w jednym

Saint Martin i Sint Maarten to najmniejszy obszar ziemi na świecie podzielony na dwa kraje. To fascynująca mieszanka kulturowa wyspy w połowie francuskiej, w połowie holenderskiej, łącząca w sobie bogate dziedzictwo afrykańskie i 120 różnych narodowości mówiących ponad 80 językami, dająca początek najlepszej kuchni na Karaibach.

Wokół wyspy rozciąga się 37 piaszczystych plaż. Od zatłoczonych z głośnymi barami po spokojne ukryte zatoczki. Można tu uprawiać mnóstwo sportów wodnych, od nurkowania z rurką i nurkowania a akwalungiem, po narty wodne, a także spędzać aktywnie czas na lądzie na pieszych wędrówkach.

We wrześniu 2017 r. na wyspę spadło nieszczęście. Potworny huragan Irma przez osiem godzin atakował St-Martin i Sint Maarten. Dewastacja była gruntowna i rozległa, a około 90% wszystkich budynków zostało uszkodzonych lub zniszczonych. Chociaż ożywienie wyspy wciąż trwa, nie wszystko wróciło jeszcze do stanu sprzed kataklizmu.