TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Montserrat

Montserrat

obawa przed wulkanem

Montserrat to jedna z najbardziej dramatycznych wysp na Karaibach, nie tylko ze względu na strzeliste szczyty i pokryte lasami deszczowymi zbocza, ale także z powodu skłonnego do erupcji wulkanu Soufrière Hills. Pod koniec lat 90 kolejne erupcje zdewastowały tę maleńką wyspę, prowadząc do opuszczenia stolicy Plymouth i ucieczki całej populacji z niżej położonych terenów wyspy, czego konsekwencje odczuwalne są do dziś.

Dwie dekady później te współczesne Pompeje powoli się regenerują. Populacja rośnie, a wydobycie piasku i energia geotermalna zapewniają nowe źródła dochodu. Turyści też wracają,. Jest ich na razie niewielu i przede wszystkim przyjeżdżają na jednodniowe wycieczki, bo ciągle jeszcze panuje obawa związana z wulkanem,. Tych, którzy zostają na dłużej, przyciąga powolny rytm życia, przyjaźni mieszkańcy, wspaniałe wędrówki i obserwowanie ptaków oraz błogosławiona spokojna atmosfera starych Karaibów, gdzie zamknięte osiedla i statki wycieczkowe jeszcze nie przybyły.