TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Kuba

Kuba

relikt przeszłości

Zniszczony, ale wspaniały i dostojny. Zniszczony, ale zabawny i irytująco frustrujący. Kuba to kraj nieokreślonej magii.

Oczekuj nieoczekiwanego

Kuba jest jak książę w płaszczu biedaka. Za zniszczonymi fasadami kryje się urzekające piękno. To właśnie te bogate dychotomie sprawiają, że podróżowanie tutaj jest tak ekscytujące jak przejażdżka roller coasterem. Uwięziona czasie i otrząsająca się z ekonomicznego, trwającego ponad pół wieku embarga, Kuba, jest krajem, w którym możesz spodziewać się nieoczekiwanego.

Historyczne pamiątki

Pozbawione współczesnej ingerencji miasta kolonialne Kuby nie zmieniły się zbytnio od czasu, gdy piraci z muszkietami napadali na Karaiby. Atmosfera i architektura są szczególnie poruszające w Hawanie, Trynidadzie, Remedios i Camagüey, gdzie okazałe place i brukowane ulice opowiadają niegdysiejsze historie o bogactwie i intrygach. Jednak pomimo starań konserwatorów wiele budynków wciąż jest zrujnowanych. Przy większych funduszach te pamiątki mogą jeszcze zalśnić. I rzeczywiście, dzięki prywatnym inwestycjom wiele z nich zostało już częściowo odnowionych, przekształcając się w spektakularne prywatne kwatery lub restauracje w stylu retro, dumnie prezentujące swoje ważne dziedzictwo historyczne.

Poza plażami

Zdecydowaną większość turystów przyciągają na Kubę atrakcyjne łuki białego piasku, które pokrywają północne wybrzeże kraju i przybrzeżne wyspy. Ale wyjdź poza plażę, a znajdziesz się w innym świecie. W krainie urodzajnych lasów i mokradeł, opuszczonych plantacji kawy i surowych gór. Kuba jest odpowiednikiem karaibskiej Galapagos, gdzie obok siebie istnieją sprzeczne ciekawostki. Zejdź z utartej ścieżki i odszukaj je.