TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Belize

Belize

ciepłe powitanie

Z jedną nogą w dżungli Ameryki Środkowej, a drugą w Morzu Karaibskim. Małe Belize jest pełne wysp, przygód i kultury.

Rafy koralowe

Rafa koralowa Belize jest drugą co do wielkości na świecie, po Australii, a z ponad 100 rodzajami koralowców i około 500 gatunkami ryb tropikalnych jest prawdziwym rajem dla płetwonurków i miłośników snorkelingu. Pływając w przezroczystych morzach z rurką można zobaczyć kalejdoskop koralowców, ryb, rekinów wielorybich i żółwi, podczas gdy nurkowie zanurzający się głębiej, badają podwodne jaskinie i ściany oraz słynną na całym świecie Blue Hole.

Dodaj do tego wyspiarskie życie na piaszczystych zatokach, gdzie możesz spędzić czas w kajaku lub oddać się windsurfingowi, pływaniu, wędkowaniu lub leniuchowaniu w hamaku. Tak wyglądają idealne tropikalne wakacje.

W dżungli

W głębi lądu rozległa (jak na standardy belizejskie) sieć parków narodowych, rezerwatów dzikiej przyrody i obszarów chronionych oferuje bezpieczną przystań dla dzikich zwierząt, od pracowitych parad mrówek po tapiry, hałaśliwe małpy wyjce lub nieśmiałe jaguary. Ptaków oszacowano 570 gatunków, które gnieżdżą się nad rzekami i lagunami oraz w lasach liściastych. Uważni goście, którzy poświęcą trochę czasu na wędrówkę, z łatwością dostrzegą pekari czy legwany zielone. Nawet efektowny tukan czerwonodzioby - narodowy ptak Belize - czasami pojawia się publicznie.

W krainie Majów

Tereny Belize były domem dla jednej z najbardziej tajemniczych cywilizacji świata - starożytnych Majów. Dzielnica Cayo i Głębokie Południe w Toledo są usiane stanowiskami archeologicznymi z okresu świetności Majów (250–1000 rne), gdzie ogromne schody prowadzą na szczyty wysokich kamiennych świątyń, często dając 360-stopniowy widok na dżunglę. Zwiedzaj odkopane grobowce i badaj zawiłe hieroglify lub zejdź do naturalnych jaskiń, aby zobaczyć, gdzie królowie Majów odprawiali rytuały i składali ofiary swoim bogom podziemia. Na południu można też docenić dzisiejszą kulturę, zatrzymując się w wiejskich pensjonatach i ucząc się sztuki wytwarzania czekolady.

Akcja Przygoda

Niezależnie od tego, czy nurkujesz z akwalungiem w Blue Hole, wspinasz się po baldachimie dżungli, zjeżdżasz na linie po wodospadach czy czołgasz się przez starożytne systemy jaskiń, Belize to prawdziwa przygoda. Udaj się do dzielnicy Cayo, gdzie możesz przepłynąć rurą lub kajakiem przez ciemne podziemne systemy rzeczne lub zagrać w słynnej jaskini Actun Tunichil Muknal. Ziplining jest praktycznie formą sztuki w Cayo i południowym Belize, gdzie można pływać przez dżunglę w pół tuzinie miejsc. Jazda konna jest dobrze zorganizowana, a piesze wycieczki są wspaniałe w parkach narodowych, takich jak Park Narodowy Mayflower Bocawina, Rezerwat Przyrody Cockscomb Basin Wildlife Sanctuary i rezerwat przyrody Shipstern i Río Bravo.