TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Kostaryka

Kostaryka

bogate wybrzeże

Kostaryka to wakacje na desce surfingowej lub macie do jogi. Wycieczki do jaskiń wypełnionych nietoperzami lub wspinaczka na mgliste wulkaniczne szczyty. Odpoczywaj wędrując, jeżdżąc na rowerze lub zjeżdżając na linie. Nie zapomnij tylko o dacie powrotu.

Dusza Ameryki Środkowej

Gdyby eksperci ds. podróżowania mogli nakreślić idealne miejsce docelowe, mogłaby nią być Kostaryka. „Bogate wybrzeże” zasłużyło na swoją nazwę i wyróżnia się spośród sąsiadów z Ameryki Środkowej. Rozwój infrastruktury jest równoważony zieloną energią, taką jak wiatr i woda. To jeden z krajów o największej bioróżnorodności na świecie. Z pół milionem gatunków żywych. Od owadów po pożerające je gigantyczne mrówkojady. Kostaryka chroni jedną czwartą swoich dzikich ziem w parkach narodowych i rezerwatach.

Przygody na świeżym powietrzu

Wędrówki po lasach deszczowych i żwawe szlaki wysokogórskie, rwące bystrza, ciepła woda i światowej klasy surfing. Kostaryka oferuje oszałamiający zestaw aktywności na świeżym powietrzu w każdym kształcie i rozmiarze. Od wywołującej pisk tyrolki z baldachimem po słoneczne popołudnie na plaży. Parki narodowe pozwalają odwiedzającym zobaczyć życie zarówno w lesie deszczowym, jak i w lesie mglistym. Wulkany oferują nieziemskie widoki, a niezawodne przerwy na surfing są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i dla ekspertów. Nie możesz się zdecydować? Nie martw się. Biorąc pod uwagę wielkość kraju, możesz zaplanować stosunkowo krótką podróż, która obejmuje wszystko.

Dzikie Życie

W Kostaryce jest mnóstwo dzikich zwierząt, które wydają się niemal kreskówkowe. Tukany wielodziobate obserwują cię z wierzchołków drzew, a szkarłatne ary hałaśliwie ogłaszają swoje plany lotu. Uważne oko dostrzeże leniwca na gałęzi lub oczy kajmana rozbijającego powierzchnię namorzynowego bagna, a czujne uszy wychwycą szeleszczące liście sygnalizujące stado kapucynów o białych twarzach lub nawiedzone wołanie wyjącej małpy. Niebieskie motyle morpho latają wśród drzew ozdobionych orchideami, a kolorowe tropikalne ryby, rekiny, płaszczki, delfiny i wieloryby kąpią się w morzu. Wszystko to jak we śnie strażnika przyrody.

Czyste życie

Niedawne badania wykazały, że wielu mieszkańców Kostaryki żyje dłużej i zdrowiej niż ludzie z reszty planety, a wszystko sprowadza się do pura vida (czystego życia). Terminu, który można usłyszeć wszędzie. Zanim odrzucisz go jako chwyt marketingowy, posłuchaj do czego jest używany. Możesz go usłyszeć zamiast: „cześć”, „do widzenia”, „wszystko w porządku”, „tobie również”. Nigdy nie ma negatywnych konotacji. Możesz wjechać do kraju nie wierząc w to, ale po tygodniu też będziesz używał tego zwrotu nieświadomie. Pura vida, mae. Zrelaksuj się i ciesz się podróżą.