TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Saint-Pierre i Miquelon

Saint-Pierre i Miquelon

zapachy Francji

Dwadzieścia pięć kilometrów od brzegu półwyspu Burin pływa mały kawałek Francji. Wyspy St-Pierre i Miquelon są nie tylko podobne dzięki ludziom w beretach, bagietkach i Bordeaux. To miejsce całkiem jak Francja, zarządzana i finansowana przez trójkolorowych. Miejscowi całują się przy przeróżnych okazjach i płacą w euro. Słodkie zapachy unoszą się z niezliczonych cukierni, a francuskie samochody tłoczą się na maleńkich jednokierunkowych uliczkach. To Francja z dala od swojej macierzystej ojczyzny.

Z obu wysp, St-Pierre jest bardziej zaludniona i rozwinięta, a większość z jej 5500 mieszkańców mieszka w mieście St-Pierre. Miquelon z kolei jest większe pod względem geograficznym, ale liczy tylko 600 mieszkańców.