TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Antigua i Barbuda

Antigua i Barbuda

leniwe zachody słońca

Antigua i Barbuda są kwintesencją Karaibów, pełnych wiosek w cukierkowych kolorach, łagodności nasyconej rumem i angażujących mieszkańców, którzy witają Cię szerokimi uśmiechami.

Faliste wybrzeża Antigui obejmują setki doskonałych małych zatoczek obmywanych przez czarującą, emaliowaną, błękitną wodę, podczas gdy osłonięte zatoki zapewniały schronienie każdemu, od admirała Nelsona po korsarzy i żeglarzy. Jeśli zdołasz wstać z ręcznika rozłożonego na plaży, odkryjesz, że wyspa ma wyraźny angielski akcent. Znajdziesz go w tętniącej życiem stolicy St John's, w słonym, czarującym angielskim porcie oraz w historycznych fortach i innych pozostałościach kolonialnej przeszłości.

Mniejsza siostrzana wyspy Antigui – Barbuda - została zniszczona przez huragan Maria w 2017 roku i nadal jest zajęta odbudową. Na szczęście jej niezwykłe plaże pozostały nienaruszone, co oznacza, że podróżnicy chcący wypoczywać na białym piasku, nurkować z rurką wokół dziewiczych raf i obserwować gniazdujące słynne fregaty nie powinni się wahać i śmiało mogą się tutaj udać.