Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej

Rezerwat Bururi

Rezerwat przyrody Bururi to naturalny rezerwat lasów deszczowych, który znajduje się w południowo-zachodniej części Republiki Burundi i zajmuje powierzchnię około 15,35 km². Rezerwat został założony w latach 50. XX wieku przez ówczesnych administratorów kolonialnych z Królestwa Belgii, ale obecnie lasem zarządza Narodowy Instytut Przyrody i Ochrony Środowiska.

Read More: Rezerwat przyrody Bururi
Wodospad Karera

W masywie Nkoma położonym w prowincji Rutana w południowo-wschodniej części Burundi wyróżniają się dwie wyjątkowe atrakcje przyrodnicze. Z jednej strony wodospady i jaskinia Karera a z drugiej uskok i las Nyakazu. Wodospady są zorientowane z północy na południe i rozciągają się na 142 ha. Są podzielone na sześć odnóg i rozmieszczone na trzech poziomach.

Read More: Wodospad Karera i uskok Nyakazu
Miasto Gitega

Gitega to drugie co do wielkości miasto w kraju. Według szacunków ponad liczy 50 000 mieszkańców. Znajduje się na mapie w środku Burundi, w sercu centralnych płaskowyżów, na których kształtowała się monarchiczna i kolonialna historia kraju. Miasto obchodziło w tym roku 100-lecie istnienia, a kraj obchodził złoty jubileusz odzyskania niepodległości.

Read More: Gitega
Rezerwat Gishora Drum

Rezerwat Bębnów w prowincji Gitega, około 100 kilometrów na wschód od stolicy Bużumbury, został założony w 1903 roku, aby podkreślić odwagę lokalnych mieszkańców, którzy udzielili schronienia ówczesnemu królowi Burundi. Teren turystyczny, ogrodzony tradycyjnymi drzewami i gałęziami, tworzą małe okrągłe domki utworzone od góry do dołu ze słomy oraz dziedziniec, na którym odbywa się gra na bębnie.

Read More: Rezerwat Gishora Drum
Park Narodowy Kibira

Park Narodowy Kibira obejmuje cztery prowincje Burundi i ma powierzchnię 40 000 ha. Składa się z górskiego lasu deszczowego zawierającego kilka warstw roślinności. Jest to strefa bogata w bioróżnorodność zarówno zwierząt, jak i roślin. W parku stwierdzono 644 gatunki roślin, a także około 98 gatunków ssaków (naczelne, serwale, cywety afrykańskie itp.). Życie ptaków jest równie bogate i zróżnicowane, zidentyfikowano tu 43 rodziny i ponad 200 gatunków.

Read More: Park Narodowy Kibira
Jezioro Rwihinda

Jezioro Rwihinda znajduje się w północnej części Burundi i jest jednym z najbardziej znanych miejsc wakacyjnych w kraju. Jezioro i jego otoczenie to obszar chroniony, który szczyci się unikalną florą i fauną.

Read More: Jezioro Rwihinda
Hipopotamy w Parku Narodowym Rusizi

Park Narodowy Rusizi w Burundi to stosunkowo niewielki rezerwat przyrody i popularna miejscowość turystyczna położona 15 kilometrów na północny zachód od miasta portowego Bużumbura. Centralnym punktem tego bujnego rezerwatu jest rzeka Rusizi, która wspiera wodny ekosystem zdominowany przez płaskie równiny zalewowe, szuwary i roślinność nadrzeczną. Rzeka meandruje od jeziora Kivu do jeziora Tanganika, gdzie piaszczyste wody rzeki Rusizi ostatecznie łączą się z ciemnoniebieskimi wodami jeziora Tanganika.

Read More: Park Narodowy Rusizi
Panorama Bużumbury

Miasto Bużumbura położone jest na północno-wschodnim krańcu jeziora Tanganika, w centrum równiny Imbo i rozciąga się między brzegami jeziora a pierwszymi stokami gór Mirwa, które dominują nad nim na wschodzie. Widziana z lotu ptaka stolica wydaje się nieco przytłoczona w tej konfiguracji geograficznej i można zauważyć, że jej ekspansja jest ograniczona przez górskie podnóża z jednej strony i spokojne wody jeziora z drugiej.

Read More: Bujumbura
Hipopotam w jeziorze Tanganika

Burundi to mieszanka strzelistych gór, ospałych społeczności nad jeziorem Tanganika i tragicznej przeszłości, naznaczonej konfliktem etnicznym. Mimo problemów Burundianie mają niepohamowaną radość życia, a ich uśmiechy są równie zaraźliwe jak rytm perkusisty z Les Tambourinaires.

Read More: Burundi
Campos do Jordão

Nazwany „Brazylijską Szwajcarią”, Campos do Jordão zasługuje na swój wspaniały tytuł, gdy na półkuli południowej nadchodzi zima. Najwyższy ośrodek miejski w kraju, położony jest na wysokości 1628 metrów nad poziomem morza. Otoczone górami Serra da Mantiqueira i kolorowymi lasami platanów miasto wypełnione jest typową europejską architekturą. Całość uzupełnia gastronomia łącząca smaki i receptury ze Starego Świata oraz klasyczny program Zimowego Festiwalu, jednego z najbardziej cenionych w kraju jeśli chodzi o muzykę klasyczną.

Read More: Campos do Jordão