TOP 5 - egzotyka

Niebiańskie plaże Seszeli

Seszele


Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.


Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej.

Miasteczko Hohenschwangau

Hohenschwangau to niewielka miejscowość w południowych Niemczech, położona nad jeziorem Alpsee niedaleko Füssen. Słynie z dwóch królewskich rezydencji: Zamku Neuschwanstein oraz Zamku Hohenschwangau. Oba pałace powstały na wzgórzach, chociaż pierwszy z nich umiejscowiony się zdecydowanie niżej. Do obu z nich dojdziemy pieszo. Do zamku Hohenschwangau dotrzemy w około 15 minut, a do zamku Neuschwanstein w mniej więcej 30 minut.

Read More: Miasteczko Hohenschwangau
Zamek Neuschwanstein

Bajkowy zamek Neuschwanstein, z 1,4 miliona odwiedzających rocznie, jest jedną z trzech najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Niemczech. Zamek Disneya znajduje się w miejscowości Hohenschwangau na wzgórzach zielonego regionu Allgäu w Bawarii. Będą tu prawdopodobnie doświadczysz jednego z najpiękniejszych widoków, jakie kiedykolwiek widziałeś. Zamek ma ponad 200 pokoi, z których tylko 15 jest w pełni wykończonych. Podczas wycieczki odwiedzicie głównie trzecie i czwarte piętro z najważniejszymi kwaterami króla. Drugie piętro nigdy nie zostało ukończone i teraz mieści się tam sklep, kawiarnie i część multimedialna.

Read More: Zamek Neuschwanstein
Zamek Reichsburg Cochem

Zamek wznosi się wysoko nad Cochem na potężnej skale. Z wykuszowymi oknami i blankami prezentuje się niezwykle majestatycznie. W trakcie okresu romantyzmu w XIX wieku, Berlińska Rada Handlu, odrestaurowała średniowieczny zamek cesarski, który był własnością elektorów Trewiru podczas wojny o sukcesję w Palatynacie i przywróciła go do dawnej świetności w stylu neogotyckim. Dziś odwiedzający mogą oglądać imponujący wystrój wnętrz, takich jak sala rycerska, jadalnia czy sala myśliwska.

Read More: Zamek Reichsburg Cochem
Annaba

Annaba to czwarte co do wielkości miasto Algierii po Algierze , Oranie i Konstantynie. To szybko rozwijające się jest gęsto zaludnione a jego populacja liczy ponad 300 000 mieszkańców. Miasto ma swój Międzynarodowy Port Lotniczy Rabah Bitat, dzięki czemu można do niego łatwo dotrzeć samolotem. Antaba, ponieważ znajduje się na granicy z Tunezją, jest popularną bramą dla osób pragnących przedostać się do Tunezji.

Read More: Annaba
Tlemcen

Oran to milionowa aglomeracja położona w północno-zachodniej części Algierii, na skraju Zatoki Oranskiej. Drugie miasto Algierii po Algierze, metropolia portowa położona na końcu zatoki otwartej od północy i górującej nad górą Aïdour. Miasto, które zostało założone w X wieku przez Andaluzyjczyków, doświadczyło następstwa dynastii arabsko-berberyjskich, następnie hiszpańskiej okupacji, zanim zostało odbite stając się drugim miastem w kraju pod francuską kolonizacją!

Read More: Oran
Tlemcen

Tlemcen to jedno z najbardziej historycznych miast w całej Algierii, lokalnie znane jako „miasto wiśni” jest obowiązkowym miejscem w północnej Afryce dla miłośników historii. Tlemcen przez lata pozostawał pod wpływem kultury berberyjskiej, arabskiej, mauretańskiej, osmańskiej i zachodniej. Historia Tlemcen sięga II wieku naszej ery, kiedy to Tlemcen został założony jako rzymska placówka wojskowa pod nazwą Pomaria. Wkrótce stał się siedzibą kościoła rzymskokatolickiego w północnej Afryce. I przez wieki było jednym z najważniejszych miast chrześcijańskich na północy Afryki, aż do inwazji arabskiej na Afrykę Północną w roku 708. Od VIII wieku Tlemcen był częścią różnych królestw berberyjskich i ważnym punktem na handlu transsaharyjskim oraz szlakach handlowych z Sahary do Europy.

Read More: Tlemcen
Park Narodowy Ahaggar

Jest to jeden z największych parków narodowych Algierii i rezerwatów położonych na rozległym regionie Sahary w południowej części kraju. Park Narodowy Ahaggar obejmuje prawie 450 000 km2 i rozciąga się na Saharę, falujące wydmy, bujną oazę Tamanrasset i górę Ahaggar. Park jest bogatym ekosystemem nie tylko strzelistych gór skalnych, ale także wyjątkowej roślinności. Roślinność kserycka lub lasy zachodniej części Sahary Zachodniej są siedliskiem widokowym parku. Na odosobnionych obszarach parku znajdują się wieloletnie łąki, na których w Parku Narodowym Ahaggar występuje kilka gatunków dzikich zwierząt. Stała roślinność, w tym krzewy oraz drzewostany akacji i tamaryszów, jest w dużej mierze ograniczona do płaskich żwirowych linii odwadniających, które znajdują się między górami.

Read More: Park Narodowy Ahaggar
Ogrody Jardin D'Essai

W ROKU 1832 ówczesny rząd francuski podjął inicjatywę utworzenia w pobliżu miasta Algier ogrodu botanicznego, w celu zachowania i rozmnażania wszystkich rodzimych roślin w kraju, pełniących zarówno rolę dekoracyjną jak również tych mających wartość ekonomiczna. Rośliny w założeniu miały być przechowywane w celu dystrybucji lub sprzedaży. Do tego celu wybrano fragment gruntu znajdujący się pomiędzy morzem a miastem, w odległości około 3km od granic Algieru. Te nadbrzeżne ogrody botaniczne, pochodzące z pierwszych lat francuskiej okupacji, dziś są rozległą naturalną szklarnią. To miejsce o wyjątkowej urodzie z alejami palm i kępami egzotycznych drzew.

Read More: Jardin D'Essai
Ruiny Lambaesis

Lambaesis służył kiedyś za stolicę rzymskiej Numidii i przez długi czas był na zmianę partnerem, lub rywalem pobliskiego Timgadu. Jednak miejsce to zniknęło z większości przewodników i jeśli w ogóle turyści je widzą, to zwykle z okna samochodu lub autobusu, na trasie Batna a- Timgad. Szkoda, bo to spokojne i melancholijne miejsce, które wiosną płonie od mieniących się polnych kwiatów.

Read More: Lambaesis
Park Narodowy Gouraya

Fort Santa Cruz wzniesiono na szczycie góry Murdjadjo. Był on strategiczną bazą wojskową. Znajduje się w pobliżu miejscowości Oran. Z Oranu trudno nie zauważyć tego kamiennego olbrzyma, wybudowanego na wzgórzu wznoszącym się na 400 metrów Zbudowany w XVI wieku przez Hiszpanów Fort Santa Cruz został odrestaurowany przez Francuzów trzy wieki później. Obecnie znajduje się na liście zabytków narodowych i jest świadectwem historii Algierii, Francji i Hiszpanii.

Read More: Fort Santa Cruz