TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Campos do Jordão

Campos do Jordão

Nazwany „Brazylijską Szwajcarią”, Campos do Jordão zasługuje na swój wspaniały tytuł, gdy na półkuli południowej nadchodzi zima. Najwyższy ośrodek miejski w kraju, położony jest na wysokości 1628 metrów nad poziomem morza. Otoczone górami Serra da Mantiqueira i kolorowymi lasami platanów miasto wypełnione jest typową europejską architekturą. Całość uzupełnia gastronomia łącząca smaki i receptury ze Starego Świata oraz klasyczny program Zimowego Festiwalu, jednego z najbardziej cenionych w kraju jeśli chodzi o muzykę klasyczną.

W lipcu uaktywniają się wszystkie zalety Campos do Jordão. Ośrodek narciarski ze sztucznym śniegiem, gigantyczne galerie handlowe i kluby nocne, które działają tylko przez miesiąc. Jest też Festiwal Zimowy, z koncertami na placach i w kościołach.

Wszystko koncentruje się w dzielnicy Vila Capivari, gdzie są modne restauracje, kawiarnie, sklepy i bary. Wśród nich hala piwna Baden Baden. Ruch w tym rejonie rozpoczyna się późnym popołudniem i nasila wraz z zapadaniem nocy, co sprawia, że korkowanie importowanych samochodów jest nieuniknione.

Jednak brazylijskie „Alpy” mają również rustykalne aspekty. Aby je poznać, postaw na wycieczki penetrujące góry porośnięte przez araukaria. Kolejką linową dotrzesz do Morro do Elefante, z której roztacza się panoramiczny widok na miasto. Pociąg w stylu angielskim zawiezie Cię do małego miasteczka Santo Antônio do Pinhal, przejeżdżając przez najwyższy odcinek kolejowy w kraju, a strome szlaki i schody poprowadzą na szczyt Pedra do Baú, najlepszego punktu widokowego regionu.

Jak dojechać do Campos do Jordão?

Do Campos do Jordão dostać się można z São Paulo autobusem. Dziennie kursuje 6 autobusów. Koszt przejazdu to 52BRL, a trasa liczy trzy godziny. Ponadto dziennie kursuje jeden autobus z Rio de Janeiro. Koszt to 74BRL, a czas przejazdu to sześć godzin.

Pogoda w São Paulo – kiedy jechać?

Najkorzystniejszym okresem na podróżowanie do regionu São Paulo w Brazylii jest czas od kwietnia do września. Temperatury są przyjemne, a opady są ograniczone. Najwyższa średnia temperatura w São Paulo wynosi 27°C w styczniu a najniższa 20°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
27°C 27°C 26°C 24°C 22°C 20°C 21°C 23°C 25°C 25°C 25°C 27°C
186
mm
140
mm
91
mm
52
mm
27
mm
24
mm
30
mm
25
mm
45
mm
72
mm
99
mm
140
mm
SÃO PAULO POGODA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa