Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej

Ouro Preto

Miasto Ouro Preto w Minas Gerais jest znane ze swojej kolonialnej architektury. Było to pierwsze brazylijskie miasto, które w 1980 roku zostało uznane za miejsce światowego dziedzictwa UNESCO i jest domem dla wspaniałego barokowego zespołu architektonicznego, jednego z najlepiej zachowanych na świecie. Historia Ouro Preto zaczyna się pod koniec XVII wieku, kiedy anonimowy poszukiwacz przygód znalazł ciekawe ciemne kamienie (ciemne złoto z warstwą palladu) i zapoczątkował jeden z największych wyścigów w poszukiwaniu złota.

Read More: Ouro Preto
Lagoa Misteriosa

Tajemnicza Laguna (Lagoa Misteriosa) znana jest z niesamowitej przejrzystości i głębi. To jezioro o błękitnych wodach znajduje się na dnie doliny o głębokości 75 metrów, która jest cała pokryta roślinnością drzewną i otoczona lasem. Od połowy października do połowy kwietnia rozmnażają się tu mikroalgi. Ten naturalny proces powoduje mętnienie wód i zmianę krystalicznego niebieskiego koloru w zielony

Read More: Lagoa Misteriosa
Gruta do Lago Azul

Gruta do Lago Azul to jedna z głównych atrakcji turystycznych w okolicach Bonito i obowiązkowa dla każdego przybywającego do miasta. Opowiada o niej wiele historii i ciekawostek. Ma wymiary, które sprawiają, że jest to jedna z największych zalanych jam na naszej planecie. 100 metrów poniżej wejścia znajduje się jezioro o intensywnie błękitnych wodach. Nic dziwnego, że zachwyca każdego odwiedzającego.

Read More: Gruta do Lago Azul
Jaskinia Abismo Anhumasa

Abismo Anhumas to doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz. Patrząc z góry, nie możesz sobie wyobrazić, że mała szczelina w ziemi otwiera wejście do tak ogromnej jaskini. I to tylko 23 km od centrum Bonito. Wyobraź sobie zejście do jaskini z wysokości 72m. W środku jezioro o głębokości 80m. I formacje jaskiniowe o wysokości 20m. Abismo Anhumas to imponujące miejsce.

Read More: Abismo Anhumasa
Buraco das Araras

Niektóre miejsca mają więcej niż jedną historię. W Buraco das Araras pierwsza z nich miała miejsce 200 tysięcy lat temu. Ogromny huk sprawił, że lasy zadrżały, a tygrysy szablozębne, gigantyczne leniwce, tapiry i olbrzymi pancerniki uciekały przerażone. Za to żaden z naszych przodków hominidów nie był zaskoczony. Nie było ich jeszcze w Ameryce Południowej. Po opadnięciu kurzu pojawił się jeden z najbardziej imponujących widoków na planecie. Dziura o niezwykłych proporcjach. „Dziura” – tak nazwali ją hodowcy bydła, którzy zobaczyli ją jako pierwsi w 1912 r. Z biegiem lat wokół Buraco das Araras gromadziło się coraz więcej legend. Niektórzy mówili że to meteor, a według naukowców zawalił się strop jaskini.

Read More: Buraco das Araras
Panorama Olindy

Miasto Olinda zostało zbudowane na wzgórzach z widokiem na port nad Oceanem Atlantyckim, w pobliżu przesmyku Recife. Miało spełniać funkcje obronne. Dziś, wciąż bardzo dobrze zachowane centrum miasta oferuje niesamowicie piękną architekturę, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wizyta w Olinda jest jak podróż w czasie, do okresu kolonialnego.

Read More: Olinda
Panorama Rio de Janeiro

Położenie Rio de Janeiro pomiędzy górami a morzem jest na tyle interesujące, że UNESCO wpisało je na listę światowego dziedzictwa. Jako powód podało„ oszałamiająco piękną lokalizację jednego z największych miast świata”. Wyróżnienie UNESCO to nie tylko naturalne otoczenie Rio, ale także miejski krajobraz kulturowy oraz mieszanka architektury i zaplanowanej zieleni, która charakteryzuje rozwój miasta.

Read More: Rio de Janeiro
Pantanal

Najważniejszym punktem każdej wizyty w zachodniej Brazylii jest Pantanal. To rozległy, naturalny raj, który jest jedną z głównych atrakcji ekologicznych Brazylii. Dziewiczy i bogaty biologicznie obszar obejmuje 230 000 km2, podzielonych nierówno między Brazylię, Boliwię i Paragwaj, To okresowo zalewane terytorium, oferujące zagęszczenie tropikalnej przyrody nieznanej poza Afryką. Słowo Pantanal pochodzi od portugalskiego pântano, oznaczającego bagno lub mokradła, ale region jest w rzeczywistości ogromną równiną aluwialną, na którą składają się rzeki, jeziora, łąki, las i sawanna.

Read More: Pantanal
Tancerka na karnawale w Rio

Rio de Janeiro to magiczna energia, która emanuje od pięknych plaż, po nocne życie. Jednak najbardziej ekscytujące są cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia, brawa widzów i gości z całego świata, którzy przyjeżdżają w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie karnawału w Rio.
Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Rio Carnival przyciąga turystów z całego świata. Podniecenie rośnie wraz ze zbliżającym się czasem karnawału, a na ulicach przechadza się coraz więcej obcych. Czas zbliżającego się święta czuć już na długo przed. Tak, to bez wątpienia ulubione święto w Brazylii.

Read More: Karnawał w Rio
Krajobrazy Patagonii

Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia. Tu możesz poczuć ponadczasowość krajobrazu, a naturalne piękno jest dziś takie samo jak to, które obserwowały plemiona koczownicze tysiące lat temu.

Read More: Patagonia