Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej

Rezerwat Przyrody Punta Tombo

Punta Tombo to rezerwat przyrody w centralnej części wybrzeża Argentyny. Jest to bardzo dobrze zachowane, naturalne siedlisko Pingwinów Magellana, co czyni go doskonałą opcją podróży dla miłośników przyrody. W Punta Tombo znajduje się największa kolonia pingwinów w całej Ameryce Południowej. Obszar ten jest odwiedzany od września do kwietnia, ponieważ jest to czas, w którym pingwiny migrują z Brazylii do Punta Tombo aby wychowywać pisklęta. Listopad jest uważany za najlepszy miesiąc na wyjazd. ponieważ w tym czasie rodzą się młode. Ziemia w Punta Tombo pełna jest małych krzewów i nor i dlatego jest to idealne miejsce dla pingwinów do składania jaj.

Read More: Punta Tombo
Kanał Beagle

Usiany malowniczymi zatokami Kanał Beagle, oddziela Puerto Williams w Chile od Ushuaia w Argentynie. Długi na 150 mil i szeroki na trzy mile kanał, zawiera rzadkie piękno trudne do uchwycenia na fotografiach. Ushuaia położona tuż nad kanałem, jest najbardziej wysuniętym na południe miastem świata i stolicą Ziemi Ognistej.

Read More: Kanał Beagle
Park Narodowy Ziemi Ognistej

Leżący 12 km na zachód od Ushuaia, Park Narodowy Tierra del Fuego, to najłatwiejszy dostęp do parków narodowych południowej Argentyny. Chroniąc 630 kilometrów kwadratowych poszarpanych gór, misternych jezior, południowych lasów bukowych, bagiennych torfowisk, subantarktycznej tundry i zielonego wybrzeża, park rozciąga się wzdłuż granicy z Chile, od Kanału Beagle do Sierra Inju-Goiyin na północ od Lago Fagnano. Tylko najbardziej wysunięta na południe część tego obszaru jest otwarta dla turystów. Na szczęście w tym obszarze znajduje się wiele z najpiękniejszych krajobrazów parku.

Read More: Park Narodowy Tierra del Fuego
Krajobrazy Ziemi Ognistej

Po drugiej stronie Cieśniny Magellana, na południe od kontynentalnej Patagonii, leży Tierra del Fuego. Ziemia Ognista to kraina smaganej wiatrem posępności, której osady zdają się być stale doświadczane żywiołami. Mroźne zimy, chłodne lata, wichury wiosną, mróz jesienią. Jednak ten odległy i surowy archipelag, schowany u podnóża Ameryki Południowej, fascynuje wielu podróżników. Niektórzy chcą podążać śladami słynnych odkrywców, takich jak Ferdinand Magellan, Charles Darwin czy Bruce Chatwin. Inni chcą po prostu zobaczyć, jak to jest być na końcu świata. Chociaż dotarcie do niego może być drogie i czasochłonne, Ziemia Ognista oferuje park narodowy, epicką górską scenerię, różnorodną przyrodę, fascynującą historię i szereg aktywności na świeżym powietrzu. Od wędrówek, po narty. Od wycieczek statkiem, po psie zaprzęgi. Nie ma innego takiego miejsca na Ziemi.

Read More: Ziemia Ognista
Rysunki naskalne w jaskini Cueva de las Manos

Otoczony ciągłym szumem patagońskiego wiatru, z dala od jakichkolwiek siedlisk ludzkich, otwiera się kanion rzeki Pinturas. Kanion obejmuje skalne półki i klify, a pośród fałd jego wysokich ścian, ukryta jest jaskinia Cueva de las Manos, w której osadnicy sprzed 9000 lat tworzyli swoją sztukę jako świadectwo życia. Cueva de las Manos to właściwie zespół jaskiń które prezentują różne sceny myśliwskie, obrysy dłoni, motywy zwierzęce i abstrakcyjne postacie.

Read More: Cueva de las Manos
Salinas Grandes

Salinas Grandes to trzecie co do wielkości solnisko na świecie. Jest tak duże, że obejmuje zarówno prowincje Salta, jak i Jujuy. A przy powierzchni około 4700 km2, gdy się w niej znajdujesz, trudno jest ją opuścić. W niektórych kierunkach oślepiający biały obszar wydaje się być nieskończony, a jedyna wyraźna linia, to ta oddzielająca białą jak śnieg ziemię od ogromnego błękitnego nieba. W innych kierunkach można dostrzec odległe, ciemnoczerwone, jakby marsjańskie skały.

Read More: Salinas Grandes
Park Narodowy Lanín

Lanin Park Narodowy położony jest na południowym zachodzie prowincji Neuquén. Zajmuje powierzchnię 412 000 ha i obejmuje 24 jeziora polodowcowe. Nad jego terytorium góruje wulkan Lanin, który dał parkowi nazwę. PN Lanín został utworzony w 1937 roku w celu ochrony flory i fauny obejmującej wiele rzadkich gatunków, a nawet takich, które nie występują nigdzie indziej w Argentynie.

Read More: Park Narodowy Lanín
Kanion Atuel

Kanion Atuel oferuje niesamowitą przyrodę osobom odwiedzającym San Rafael w prowincji Mendoza. To okazja do poznania lokalnych atrakcji innych niż degustacja słynnych win czy wspinaczka na Aconcaguę. Ten wąski wąwóz jest popularnym miejscem do uprawiania sportów ekstremalnych, w tym raftingu, wspinaczki skałkowej i kolarstwa górskiego.
Rzeka Atuel przepływa przez dno kanionu i zawiera kilka bystrzy, które są wykorzystywane do spływów pontonowych i kajakowych. Te bystrza zaliczane są do klasy II (nowicjusz) i IV (zaawansowanej) w Międzynarodowej Skali Trudności Rzek.

Read More: Kanion Atuel
Park Narodowy Los Cardones

Położony w środkowo-zachodniej Argentynie, w pobliżu Salta, Park Narodowy Los Cardones to rozległy krajobraz wąwozów i dolin, obejmujący 650 kilometrów kwadratowych na różnych wysokościach, między 2500 a 5000 metrów. Swoją nazwę zawdzięcza występowaniu krzewów kaktusa cardon grande. Chroniąc prehistoryczne dziedzictwo, zawierający skamieniałości i ślady dinozaurów, ten spalony słońcem, suchy region kontrastuje z większością reszty kraju, stanowiąc atrakcyjny cel turystyczny.

Read More: Park Narodowy Los Cardones
Ruiny Pucara de Tilcara

Wpisany na listę UNESCO Kanion Humahuaca, w którym znajduje się Tilcara, znajduje się 2 godziny jazdy na północ od Salty i rozciąga się w kierunku granicy z Boliwią. Znaleziono na tym obszarze dowody na osadnictwo sprzed ponad 10 000 lat, ale lud Omaguaca zbudował Pucara de Tilcara dopiero w XII wieku. W szczytowym momencie miejsce to było zamieszkane przez około 2000 osób i zajmowało powierzchnię 15 akrów. Dziś częściowo zrekonstruowane ruiny Pucara de Tilcara w północnej Argentynie są przykładem przejmowania przez Inków kontroli nad miejscami zbudowanymi przez poprzednie kultury, w tym przypadku przez plemię Omaguaca.

Read More: Ruiny Pucara de Tilcara