Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej

TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Park Prowincjonalny Ischigualasto

Ponad 60 000 hektarów parku prowincjonalnego Ischigualasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2000 r., wraz ze swoim siostrzanym parkiem Talampaya. Często nazywany jest Doliną Księżycową. Ulewne deszcze, wiatry i miliony lat erozji sprawiły, że to miejsce stało się nieziemskie.

Podobnie jak odległa, opuszczona planeta, Dolina Księżycowa znajduje się na uboczu z dala od przecinających kraj tras. Najbliższa wioska leżąca w odległości 90 km to Valle Fertil, a znalezienie tu dojazdu poza sezonem nie jest najłatwiejsze.

Read More: Park Prowincjonalny Ischigualasto
Park Narodowy Talampaya

Park Narodowy Talampaya znajduje się w pustynnym regionie północno-zachodniej Argentyny. Ten wyjątkowy zakątek Argentyny zdecydowanie zasługuje na miejsce na liście „must see” w Argentynie. Nawet jeśli nie planowałeś wcześniejszego odwiedzenia tego parku ale jesteś w regionie, chcesz doświadczyć pustynnego krajobrazu Argentyny i zobaczyć miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Park Narodowy Talampaya jest obowiązkiem. Oferuje wszystkie typowe atrakcje, których można się spodziewać po pustyni. Niesamowite zachody słońca, rozgwieżdżone nocne niebo, osadowe wzory i wyjątkowe formacje skalne, które wydobywają to, co najlepsze z wyobraźni. Głównie zobaczysz tu strome skały piaskowców tworzące rozległy kanion. Wejście w pustkę tego kanionu to pierwsze kroki w parku. Wszystko inne poza wąskim przejściem leży niewidoczne, tworząc tajemnicę Talampayi.

Read More: Park Narodowy Talampaya
Park Narodowy Nahuel Huapi

Jest największym z parków narodowych w Argentynie, obejmujący 70 000 ha, a także pierwszym, założonym w 1934 r. po darowiźnie gruntów dokonanej w 1903 r. przez Perito Francisco P. Moreno.

Park chroni ekologiczne jądro, które jest na tym obszarze niezwykle cenne. Jego krajobrazy są wysublimowane i absolutnie reprezentatywne dla północnej Patagońskiej Strefy Andyjskiej. Jądro to dzieli się na trzy typy: Altoandino - powyżej 1600 m. wysokości, z wiecznymi śniegami; Andino-Patagónico - w niższych partiach gór i wreszcie patagoński step.

Read More: Park Narodowy Nahuel Huapi
Wodospady Iguazu

Wodospady Iguazu znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1984r i są często uważane za najbardziej spektakularny wodospad na świecie. Położony na granicy brazylijskiego stanu Parana i argentyńskiej prowincji Misiones, wodospad Iguazu obejmuje 1,7 km szerokości i składa się z 275 pojedynczych wodospadów o wysokości od 60 do 82 metrów. Nazwa „Iguazu” jest luźno tłumaczona z rdzennego języka Guarani jako „duża woda”. Była pierwsza dama, Eleanor Roosevelt, po obejrzeniu wodospadów Iguazu po raz pierwszy, podobno wykrzyknęła „Biedna Niagara”. Wodospady Iguazu to bez wątpienia jeden z najbardziej niesamowitych skarbów naszego świata przyrody.

Read More: Wodospady Iguazu
Park Narodowy Los Alerces

Park Narodowy Los Alerces, uważany za jeden z najpiękniejszych w Argentynie, znajduje się w Patagonii, w andyjskim regionie prowincji Chubut, przy granicy chilijskiej od strony zachodniej. Park ma łączną powierzchnię 236 000 hektarów. Składa się z kilku różnych ekosystemów: waldjańskiego lasu deszczowego umiarkowanego, lasu andyjsko-patagońskiego, stepu wysokiego andyjskiego i stepu patagońskiego.

Read More: Park Narodowy Los Alerces
Malowane wioski Burkina Faso

Burkina powinna znajdować się na liście podróży wszystkich, ale niestety obecna sytuacja bezpieczeństwa oznacza, że niezapomniana podróż tutaj będzie musiała poczekać. Kraj może nie ma wielu znanych atrakcji, ale ciepło powitania i życzliwość mieszkańców Burkinabé są wyjątkowe.

Read More: Burkina Faso
Botswana

Obdarzona jednymi z najwspanialszych spektakli dzikiej przyrody na ziemi, Botswana jest jednym z najlepszych miejsc na safari w Afryce.

Obfitość natury

Delta Okawango - nigdzie nie ma podobnego miejsca na ziemi. To miejsce, w którym wędrują i rządzą dzikie stworzenia, gdzie wielkie koty i dużo większe słonie spacerują na wolności po jednym z ostatnich wielkich pustkowi świata. Delta jest synonimem obfitości - liczebności zwierząt, różnorodności gatunków, powodzi o biblijnych rozmiarach. Jest to również miejsce o wyjątkowym i niezrównanym pięknie, w którym możliwości safari mogą wydawać się tak nieograniczone, tak jak same wody.

Read More: Botswana
Wioski na palach w Beninie

Benin to miejsce narodzin voodoo i kluczowa brama handlu niewolnikami przez prawie trzy stulecia. Benin jest zanurzony w bogatej i złożonej historii, która jest wciąż bardzo widoczna. Wizyta w tym małym, klubowym narodzie nie byłaby zatem kompletna bez poznania duchów i fetyszy oraz afro-brazylijskiego dziedzictwa Ouidah, Abomey i Porto Novo.

Read More: Benin
Angola

Dla większości ludzi Angola jest jedną z ostatnich wielkich tajemnic turystycznych Afryki. Pomimo żywiołowych krajobrazów i gwałtownej gospodarki zależnej od ropy naftowej, kraj pozostaje zamknięty dla wszystkich oprócz najbardziej odważnych podróżników dzięki surowej polityce wizowej, wysokim cenom i historii, która bardziej dotyczy wojny niż pokoju.

Read More: Angola
afrykańskie baobaby o zachodzie słońca

Nigdzie indziej na świecie nie ma takich dzikich zwierząt, dzikich krain i bogatych tradycji jak w Afryce. Przygotuj się na zakochanie.

Naturalne piękno Afryki

Płótno, na którym napisano epicką historię kontynentu, samo w sobie jest zadziwiające i jest wystarczającym powodem do odkrycia. Od tropikalnych lasów deszczowych i wspaniałej tropikalnej linii brzegowej Afryki Środkowej po falujące wydmy pustyni Namib. Od charakterystycznej sawanny Serengeti po poszarpane góry, zielone wzgórza i kaniony jak głębokie rany, które wyznaczają kontynentalny ruch Wielkiej Doliny Rift. Gdziekolwiek znajdujesz się na tym dużym, pięknym kontynencie, Afryka ma mnóstwo miejsc o naturalnym pięknie.

Read More: Afryka