TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Rezerwat Gishora Drum

Rezerwat Gishora Drum

Rezerwat Bębnów w prowincji Gitega, około 100 kilometrów na wschód od stolicy Bużumbury, został założony w 1903 roku, aby podkreślić odwagę lokalnych mieszkańców, którzy udzielili schronienia ówczesnemu królowi Burundi. Teren turystyczny, ogrodzony tradycyjnymi drzewami i gałęziami, tworzą małe okrągłe domki utworzone od góry do dołu ze słomy oraz dziedziniec, na którym odbywa się gra na bębnie.

Bębny, ze względu na swoje nietypowe wykonanie, zostały wpisane na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO w 2014 roku.

Burundyjski bęben, pierwotnie symbolizujący siłę i płodność, pochodzący z prowincji Gitega, to oryginalne dzieło ludu Burundi, dalekie od bębnów w innych krajach, jeśli chodzi o materiały i sposoby gry. Gra się na bębnie umieszczonym na głowie w trakcie tańca po okręgu.

Perkusiści, ubrani w kolorach zieleni, czerwieni i bieli, które składają się na flagę narodową Burundi, biją w bębny wykonane z pewnych rodzajów drzew i pokryte krowią skórą. Występ bębna jest atrakcją kulturową, a Gitega jest często odwiedzana, ze względu na tę właśnie atrakcję.

Jak dojechać do Gitega?

Gitega,licząca ok. 50 000 mieszkańców, to drugie co do wielkości miasto w Burundi, choć wygląda bardziej jak wioska niż miasto. Z dworca autobusowego Gare du Nord w Bużumburze do Gitega kursują przez cały dzień minibusy i wspólne taksówki. Czas podróży to ok. 2 godziny.

Pogoda w Gitega – kiedy jechać?

Najlepszą porą na zwiedzanie regionu Gitega w Burundi jest okres od maja do września. Temperatura jest przyjemna, a opady niewielkie. Najwyższa średnia temperatura w Gitega wynosi 25°C we wrześniu a najniższa 21°C w maju.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
23°C 23°C 23°C 22°C 21°C 22°C 23°C 24°C 25°C 24°C 22°C 22°C
177
mm
166
mm
192
mm
164
mm
84
mm
18
mm
7
mm
16
mm
78
mm
188
mm
239
mm
198
mm
GITEGA POGODA
Miejsca i atrakcje w Burundi warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi