Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej

Francja - Paryż

Jako jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie, Francja jest krajem, który chwyta za serce nawet najbardziej doświadczonych podróżników. Wędrując ulicami Paryża, wygrzewając się w słońcu wzdłuż Riwiery Francuskiej, czy odwiedzając śródlądowe miasteczka i wioski, trudno nie zainspirować się tym krajem. Oprócz zwiedzania najważniejszych atrakcji turystycznych Francji, goście przyjeżdżają tu również, aby cieszyć się wyśmienitą kuchnią i poznać francuską kulturę.

Read More: Francja
Tęczowa Góra - Vinicunca

Każdego roku do Andów przybywają miliony turystów, aby zobaczyć ruiny cytadeli Inków Machu Picchu. Ale w 2015 roku nowo odkryty cud geologiczny został dodany do listy miejsc, które trzeba zobaczyć w kraju. Vinicunca - znana również jako Góra Siedmiu Kolorów lub po prostu Tęczowa Góra - została odsłonięta, gdy śnieg ją pokrywający stopił się i odsłonił naturalne piękno skały znajdującej się pod nim. Uformowana przez wietrzenie, warunki środowiskowe i osady, wyjątkowa minerologia góry stworzyła marmurkowy efekt z warstwowymi odcieniami złota, lawendy, czerwieni i turkusu wznoszącymi się ku niebu.

Read More: Tęczowa Góra
Choquequirao

Machu Picchu to zdecydowanie najsłynniejsze ruiny w obu amerykach. Jednak Dolina Inków ma do zaoferowania wymagającym koneserom archeologii znacznie więcej. Klejnotem koronnym wśród tych innych miejsc jest „siostra” Machu Picchu - Choquequirao i niesławny Choquequirao Trek. W przeciwieństwie do Machu Picchu, Choquequirao nie zostało dokładnie zbadane i odkopane aż do lat 70.

Read More: Choquequirao
Wycieczki kanałami po dżungli w Iquitos

Jednym z najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Amazonii jest miasto Iquitos. Iquitos jest największym miastem w tym regionie, ale nie ma dróg łączących je z innymi miastami. Czyni to Iquitos najbardziej odizolowanym miastem na wszystkich kontynentach. Do miasta można dotrzeć tylko samolotem lub statkiem. Drogą można dojechać tylko do Nauty, małego miasteczka położonego około 100 km na południe.

Read More: Iquitos
Panorama Cusco

Cusco, dawna stolica Inków, jest najstarszym nieprzerwanie zamieszkałym miastem w obu Amerykach. Cusco w 1983 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ruiny starego miasta Inków stały się fundamentem hiszpańskiej architektury, którą można dziś oglądać, a wiele kamiennych murów otaczających ulice zostało również zbudowanych przez Inków.

Trzęsienia ziemi wstrząsnęły Cusco w 1650, 1950 i 1986 r. Każde z tych trzęsień przetrwały inkaskie kamienne ściany, a kolonialne i późniejsze budynki rozpadały się. Po każdym trzęsieniu ziemi Cusco odbudowywało swoje kościoły i historyczne miejsca.

Read More: Cusco
Charakterystyczne łodzie i chaty nad jeziorem Titicaca

W przekonaniu andyjskim Titicaca jest miejscem narodzin Słońca. Położone między Peru a Boliwią Titicaca jest największym jeziorem w Ameryce Południowej o powierzchni 8.372 km2 i najwyższym żeglownym akwenem na świecie, znajdującym się na wys. 3800 metrów nad poziomem morza. Ciepłe dni kontrastują tu z przejmująco zimnymi nocami. Fascynujące, ciemnoniebieskie jezioro Titicaca jest jednoczącym, od dawna domem kultur góralskich przesiąkniętych starymi tradycjami. Leży na granicy Peru (od zachodu) i Boliwii (od wschodu). Z tego powodu jezioro Titicaca jest łatwo dostępne z dwóch krajów. Najpopularniejszym punktem dojścia od strony peruwiańskiej jest Puno, natomiast miasto Copacabana to wygodny wybór podczas podróży po Boliwii. Można do nich dojechać autobusem, samochodem i samolotem. Ponadto istnieje malownicze połączenie kolejowe do Puno, które biegnie przez jedne z najpiękniejszych peruwiańskich krajobrazów.

Read More: Jezioro Titicaca
Machu Picchu – największa atrakcja Peru

Położone wysoko na andyjskich wzgórzach Machu Picchu znajduje się na szczycie grzbietu z widokiem na kilka dużych dolin. Jego kultowy status jednego z najbardziej interesujących miejsc na świecie oznacza, że miliony turystów każdego roku wchodzą do starożytnej cytadeli. Duże ruiny, perfekcyjne mury i dziwna architektura zaskakują badaczy od wielu lat i nadal masowo przyciągają turystów. Starożytne miasto z pewnością pozwala nam dostrzec zapomnianą kulturę Inków, ale podczas zwiedzania często rodzi się więcej pytań niż dostaje się odpowiedzi.

Read More: Machu Picchu
Szlak Inków

Szlak Inków (Inca Trail) jest zdecydowanie najsłynniejszym szlakiem w Ameryce Południowej i przez wielu jest zaliczany do 5 najlepszych wędrówek na świecie. Na szlaku o długości zaledwie 43 km udaje się połączyć piękne górskie krajobrazy, bujne obszary lasu, subtropikalną dżunglę i oczywiście, oszałamiającą drogę Inków z kostki brukowej, wśród ruin i tuneli. Należy pamiętać, że droga ta została utworzona przez Inków przed wiekami. Ostatecznego celu trasy też nie można przegapić. To Machu Picchu, tajemnicze „Zaginione miasto Inków”.

Read More: Szlak Inków
Panorama dzielnicy Miraflores

Miraflores jest bez wątpienia najpopularniejszym miejscem zarówno dla obcokrajowców jak i Peruwiańczyków, aby znaleźć zakwaterowanie, pójść na zakupy, zjeść dobry posiłek, zrelaksować się w miłej kawiarni, bawić się w jednym z wielu barów, klubów czy dyskotek. Dzielnica ta ma wiele do zaoferowania, dlatego warto spędzić trochę czasu w jednej z najpiękniejszych dzielnic Limy. Miraflores łączy tradycyjne i nowoczesne wpływy, Stare domy współistnieją z nowoczesnymi wielopiętrowymi budynkami, hotelami, kasynami i bankami. Znajdują się tu tradycyjne kawiarnie i restauracje obok nowoczesnych europejskich lokali lub sieci fast foodów, a instytucje kulturalne obok dyskotek i barów.

Read More: Miraflores
Geoglif kolibra na płaskowyżu Nazca

Linie Nazca to zbiór gigantycznych geoglifów - wzorów lub motywów wyrytych w ziemi - znajdujących się na peruwiańskiej równinie przybrzeżnej, około 600 kilometrów na południe od Limy, stolicy Peru. Stworzone przez starożytną kulturę Nazca w Ameryce Południowej i przedstawiające różne rośliny, zwierzęta i kształty geometryczne, liczące 2000 lat. Biorąc pod uwagę ich ogromne rozmiary, Linie Nazca mogą być w pełni docenione tylko wtedy, gdy ogląda się je z powietrza. Pomimo badań prowadzonych przez ponad 80 lat, geoglify - które w 1994 r. zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, są nadal tajemnicą dla badaczy.

Read More: Linie Nazca