Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej

Górski krajobraz Argentyny

Piękna, wyzywająca i intensywna Argentyna uwodzi ulicznym tango, wszechobecnymi grillami, futbolem, kulturą gaucho i potężnymi Andami. To jeden potężny koktajl wrażeń.

Życie w mieście

Przybycie do Buenos Aires jest jak wskoczenie do jadącego pociągu. Nowoczesna metropolia przemyka tuż obok. Tętni życiem ulicznym, od zatłoczonych kawiarni na chodnikach, po zaciszne parki pokryte fioletowymi dżakarandami. Stylowi porteños (mieszkańcy Buenos Aires) delektują się życiem publicznym - niezależnie od tego, czy jest to dzielenie się mate (napój przypominający herbatę) w niedzielę w parku, czy też lodami pod pięknymi kamiennymi fasadami z początku XX wieku. Jest mnóstwo księgarni, kreatywnych butików i wykwintnych potraw. A Buenos Aires to nie jedyna atrakcja - Kordoba, Salta, Mendoza i Bariloche mają swoje wyjątkowe osobliwości i niezapomniane atrakcje, więc nie przegap ich.

Read More: Argentyna
Ruiny misji San Ignacio Miní

San Ignacio Miní to najlepiej zachowane i najbardziej kompletne ruiny misji w Argentynie. Klimatyczne i imponujące ze względu na ilość rzeźbionych ozdób widocznych po renowacji. San Ignacjo pierwotnie założono w 1610 roku w Brazylii. Misja została jednak opuszczona po wielokrotnych atakach niewolników i przeniesiona w obecne miejsce. San Ignacio powstała tutaj w 1696 roku i działała do wygnania jezuitów i została opuszczona. Ruiny, odkryte na nowo w 1897 r. i odrestaurowane w latach 1940-1948, są dziś wspaniałym przykładem „baroku Guaraní”. W szczytowym okresie ludność Guaraní liczyła prawie 4000 osób.

Read More: San Ignacio Miní

Park Narodowy Villarrica to mnogość szlaków turystycznych na granicy Argentyny i Chile wytyczonych przez piękne lasy, obok mieniących się zbiorników wodnych, wodospadów i gorących źródeł. Całość to zapierający dech w piersiach teren majestatycznych, ośnieżonych wulkanów. Wędrówki wymagają solidnych butów turystycznych, czapki, okularów przeciwsłonecznych i kremu przeciwsłonecznego. Różnią się poziomem trudności, czasem trwania i sezonowością.

Główne szlaki turystyczne

Lodowiec Pichillancahue

Droga prowadzi przez las Araukarii. Im bliżej lodowca, tym bardziej zachwycający staje się widok na cztery różne wulkany. W końcu przejdź przez jaskinię, aby dotrzeć do lodowca.

Dystans trekkingu: 8 km, przewyższenie: 420 m, trudność: umiarkowany, sezon: od grudnia do maja

Cerro Espejo

Dotrzyj do podstawy wulkanu Villarrica i obserwuj wulkaniczne ślady pozostawione przez dawne erupcje i drzewa Araukarii. Kontynuując wspinaczkę na szczyt Cerro Espejo, zobacz piękny widok na wulkany Villarrica, Quetrupillan i Lanin, a także imponujące pasmo górskie Andów.

Dystans trekkingu: 4 km, przewyższenie: 240 m, trudność: łatwy, sezon: od listopada do maja

Wulkan Villarrica

Mierzący 2847 m Villarrica ma idealny kształt stożka z otwartym kraterem lawy na szczycie. To sprawia, że wspinaczka na wulkan jest jedną z najbardziej pamiętnych atrakcji. Ze szczytu zobacz teksturowany krajobraz gór, wulkanów i niezliczonych jezior.

Villarrica Traverse

Szlak rozpoczyna się w pobliżu ośrodka narciarskiego, kierując się w stronę wulkanu Villarrica. Wędruj po podstawie wulkanu, podziwiając wspaniałe widoki na okoliczne jeziora Villarrica i Calafquen. W zasięgu wzroku jest panorama wulkanu Llaima, a spacer u podnóża Villarrica pozwala obserwować wulkaniczne skorie pozostawione przez erupcje.

Dystans trekkingu: 10 km, przewyższenie: 1 427 m, sezon: cały rok.

Crateres Parasitos

Szlak rozpoczyna się na wysokości 1175 m u podstawy wulkanu Villarrica. Przejdź przez gęsty rodzimy las, by dotrzeć do punktu widokowego położonego na wysokości 1400 m, z którego możesz doświadczyć wspaniałych widoków na okoliczne jeziora i wulkany. Kontynuuj spacer i dotrzyj do formacji lawy, w której można znaleźć niewielkie kratery.

Dystans trekkingu: 8 km, przewyższenie: 400m, sezon: od grudnia do maja

Laguna Quillehue

Dotrzyj do laguny Quillehue, na granicy argentyńskiej. Szlak prowadzi od podstawy wulkanu Lanin.

Dystans trekkingu: 8 km, przewyższenie: 200m, trudność: umiarkowany, sezon: od września do maja

Laguna Verde

Ta wędrówka rozpoczyna się w lagunie Quillehue na granicy argentyńskiej. Trwa 3h30min i wiedzie pośród rodzimych drzew. Droga wznosi się na wysokość 1900m, docierając do podstawy wulkanu Lanin. Na mecie trasy spodziewaj się urzekających widoków na wulkan oraz Andy.

Dystans trekkingu: 14 km, przewyższenie: 500m, sezon: od grudnia do maja

Szlak Jezior Andyjskich

Ten ekscytujący trekking rozpoczyna się w lagunie Quillehue, gdzie wije się między drzewami araukarii, z fascynującymi widokami na wulkan Lanin.

Dystans trekkingu: 14 km, przewyższenie: 500 m, sezon: od grudnia do maja

Krajobrazy w okolicach  El Chaltén

U podnóża strzelistych szczytów Fitz Roy i Cerro Torre leży malownicze małe miasteczko El Chaltén. Doskonała lokalizacja El Chaltén u stóp najbardziej znanych szczytów Patagonii w Parku Narodowym Los Glaciares zapewniła mu status mekki turystyki pieszej i wspinaczkowej. El Chaltén to najmłodsze miasto w Argentynie, założone w 1985 roku. Wcześniej było to terytorium sporne między Argentyną a Chile i założenie El Chaltén było sposobem, w jaki władze prowincji Santa Cruz postarały się przejąć te ziemie i bronić granicy Argentyny. W 1994 roku, międzynarodowy arbitraż opowiedział się po stronie Argentyny, oficjalnie uznając El Chaltén i okolice jako teren argentyński.

Read More: El Chaltén
Spacer po Lesie Myrtle

Płynąc po krystalicznie czystych wodach Nahuel Huapi, dotrzesz do Wyspy Wiktorii, gdzie powitają cię stuletnie cyprysy i wiecznie zielone buki oraz rodzima, egzotyczna flora i fauna. Wchodząc do lasu wyznaczonymi szlakami, aby odkryć jego naturalne piękno i poznać historię wyspy, będziesz podążać tymi szlakami przez około dwie godziny. Jest to wędrówka o niewielkim stopniu trudności. Nie ma tu trudnych podejść, za to jeśli będziesz cicho, możesz zauważyć jelenia lub bażanta. W końcu dotrzesz na plażę, gdzie będziesz cieszyć się piknikiem-lunchem. Po lunchu, w drodze powrotnej na łódź, odkryjesz kolejną część lasu, aż trafisz na molo w Puerto Anchorena. Kolejna 30-minutowa wycieczka zabierze cię na Półwysep Quetrihue i słynny, jedyny na świecie Myrtle Forest, z okazami liczącymi setki lat.

Read More: Wyspa Wiktorii i Las Arrayanes
Krajobrazy w dolinie Quebrada de Humahuaca

Quebrada de Humahuaca znajduje się w północno-zachodniej Argentynie, w prowincji Jujuy. Jest to dolina andyjska o długości 155 kilometrów, położona na wysokości ok. 2000m, otoczona wysokimi pasmami górskimi i mozolnie wyżłobiona przez rzekę Rio Grande.
Quebrada de Humahuaca zawiera całą historię Argentyny. Pustynna dolina zachowała dowody życia sprzed 10 000 lat. Od wczesnych plemion myśliwych, przez społeczności przedhiszpańskie, kulturę Inków, hiszpańskich kolonizatorów, aż po walkę o niepodległość w XX wieku. To wyjątkowy krajobraz kulturowy, ponieważ ludy indyjskie na tym obszarze zachowują wierzenia religijne, obrzędy, festiwale, sztukę, muzykę i techniki rolnicze, które są żywym dziedzictwem minionych tysiącleci. To ważny powód uznania Quebrada de Humahuaca za dziedzictwo kulturowe ludzkości UNESCO.

Read More: Quebrada de Humahuaca
Krajobrazy w okolicach El Calafate

Położone w regionie Patagonii w południowej Argentynie, El Calafate było niegdyś małym i skromnym miastem na południowym skraju Lago Argentino. Jednak wraz z rozpowszechnianiem się informacji o fantastycznych atrakcjach przyrodniczych, popularność miasta wzrosła, a bliskość Parku Narodowego Torres del Paine - jednej z większych atrakcji turystycznych Ameryki Południowej – też była dodatkowym magnesem. Położenie El Calafate na granicy płaskowyżu Santa Cruz i Andów sprawia, że jest to wspaniałe miejsce na wycieczki na świeżym powietrzu.

Read More: El Calafate
Winnice i góry Mendozy

Mendoga to miasto jeden z najczęściej odwiedzanych obszarów w Argentynie. Znana z niesamowitego regionu winiarskiego u podnóża imponującego pasma górskiego Andów. Mendoza jest pełna lokali gastronomicznych i wysadzanych drzewami ulic, w których można wypić kieliszek wina na świeżym powietrzu. A okolica oferuje mnóstwo sportów ekstremalnych i naturalnego piękna dla tych, którzy chcą odkryć nieco poza winogronami. Od raftingu i jazdy konnej po wędkarstwo muchowe i trekking. Mendoza jest idealnym miejscem dla par, rodzin, turystów i podróżujących samotnie.

Read More: Mendoza
Kolonialne miasto Cordoba

Kolonialne miasto Cordoba zachowuje swoją piękną, imponującą architekturę, oferując niezwykłe przykłady połączenia stylów, wartości i kultur: europejskiej i tubylczej. Liczna społeczność studencka aktywnie uczestniczy w promocji i organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych przez cały rok. Okolice miasta oferują wiele atrakcji, które pozwalają odwiedzającym w pełni doświadczyć historii Argentyny, podziwiając jednocześnie piękne krajobrazy.

Read More: Cordoba
Ameryka Południowa – moc natury

Andyjskie szczyty, amazońskie lasy deszczowe, lodowce Patagonii, ruiny Inków, kolonialne miasta, plaże z białym piaskiem i zawrotne życie nocne: cuda Ameryki Południowej przygotowały scenę dla niesamowitych przygód.

Miejsce na wielkie przygody

Możesz wędrować obok starożytnych świątyń założonych po raz pierwszy przez Inków, kontemplować niesamowitą moc wodospadów Iguazú lub spędzić dzień na obserwowaniu dzikiej przyrody z ziemianki na jednym z niezliczonych igarapés (wąskich dróg wodnych) Amazonii. Możesz jeździć rowerem górskim po andyjskich drogach, uprawiać rafting na rzekach klasy V i surfować po obu wybrzeżach kontynentu. A kiedy pomyślisz, że wszystko już przeżyłeś, udaj się do dramatycznych krajobrazów Ziemi Ognistej, spotkaj się z niezwykłymi stworzeniami na Galapagos i wspinaj się po górach płaskowyżu w Gran Sabana, aby podziwiać panoramę, która wydaje się być prosto z ery mezozoicznej.

Read More: Ameryka Południowa