Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej

Park Narodowy Sajama

Sajama to najstarszy park narodowy w Boliwii. Przedstawia cudowną andyjską scenerię ośnieżonych wulkanów, strzelistych gór, bulgoczących gorących źródeł, mokradeł zamieszkanych przez ptaki i rozległe dzikie równiny. Stanowi wzorową lokalizację zarówno dla fotografów, jak i poszukiwaczy przygód.
Park Narodowy Sajama, położony w południowo-zachodnim departamencie Oruro, graniczy z prowincją La Paz na północy i chilijskim Lauca National Park na zachodzie. Zajmując ekoregion Puna, wysokiego andyjskiego płaskowyżu położonego na wysokości 6.542 metrów nad poziomem morza, park jest również częścią wulkanicznego Cordillera Occidental, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Boliwii, Navajo Sajama.

Read More: Park Narodowy Sajama
Park Narodowy Amboró

Dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku miejskiego życia, Park Narodowy Amboró to raj w dżungli. Idealny na odpoczynek, relaks i powrót do kontaktu z naturą.
Położone zaledwie 40 kilometrów na zachód od Santa Cruz, na andyjskim podnóżu Boliwii, Amboró zajmuje aż 4 425 kilometrów kwadratowych rozciągających się aż do granic Parku Narodowego Carrasco w departamencie Cochabamba. Dziewiczy park jest również częścią korytarza Vilcabamba - Amboró, który zaczyna się w górach Vilcabamba w Peru i rozciąga się aż do Boliwii.

Read More: Park Narodowy Amboró
Jeden z wielu wodospadów w PN Noel Kempff Mercado

Park Narodowy Noel Kempff Mercado znajduje się on ponad 600 km na północny wschód od Santa Cruz i jest jednym z największych i najbardziej dziewiczych parków w dorzeczu Amazonki. Park Narodowy Noel Kempff Mercado, ceniony jest ze względu na swoje wyjątkowe piękno, niesamowitą różnorodność biologiczną i w dużej mierze nietkniętą roślinność. Jest jednym z niewielu miejsc na ziemi, w którym doświadcza się prawdziwie nietkniętej dziczy.

Read More: Park Narodowy Noel Kempff Mercado
Krajobraz PN Madidi

Założony w 1995 r. Park Narodowy Madidi to raj w dżungli położony w dorzeczu Boliwii w górnej części Amazonki. W parku znajduje się rekordowa liczba gatunków zwierząt i roślin. Park jest nie tylko jednym z najbardziej zróżnicowanych ekologicznych miejsc na świecie, ale jednym z największych obszarów chronionych w Boliwii. Topografia parku rozciąga się na 19 000 kilometrów kwadratowych od Andów w głąb Amazonki, a także rozciąga się na wysokości od 200 do 6000 metrów nad poziomem morza. Od ośnieżonych gór po lasy obłokowe i tropikalne dżungle, Madidi oferuje jedne z najbardziej spektakularnych krajobrazów w kraju.

Read More: Park Narodowy Madidi
Panorama La Paz

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć przed wyjazdem do La Paz jest to, że tam jest wysoko. Naprawdę wysoko! Na wysokości 3640 metrów nad poziomem morza stolica Boliwii znajduje się ponad jedną trzecią drogi między oceanem a troposferą. I to jest dopiero dolne miasto La Paz! El Alto (gdzie znajduje się lotnisko i mieszka większość ludności) znajduje się na oszałamiającej wysokości 4060 metrów nad poziomem morza. Tak więc choroba wysokościowa jest tutaj bardzo realna.

Read More: La Paz
Karnawał Oruro

Oruro usytuowane na oszałamiającej wysokości w suchym regionie Altiplano w Boliwii jest górniczym miastem i miejscem jednego z najsłynniejszych festiwali w całej Ameryce Południowej. Każdego roku w sobotę przed Środą Popielcową, zwykle senne Oruro ożywa, goszcząc światowej sławy Carnival. Wyjątkowy karnawał oferuje spektakularne tańce ludowe, ekstrawaganckie kostiumy, piękne rękodzieło, żywą muzykę i do 20 godzin ciągłego imprezowania.

Read More: Karnawał Oruro
Góra Cinti

Niewielu turystów dochodzi aż tak daleko. Ci, którzy to zrobią, mogą odkryć inspirujące krajobrazy, wyjątkowe kultury, przyjaznych ludzi i niesamowite przeżycia. Mowa o miejscu w Boliwii zwanym Kanion Cinti. Jest to piękny czerwony skalny kanion, o którym nigdy nie wspominają przewodniki. To miejsce, do którego udają się Boliwijczycy, gdy chcą uciec na weekend, spróbować wina artesanal i odpocząć w otoczeniu przepięknej scenerii.

Read More: Kanion Cinti
Jaguar w PN Kaa Iya

Kaa Iya znajduje się w południowo-wschodnim sektorze Santa Cruz, daleko od utartych szlaków. Jest to Park Narodowy znany nie tylko ze względu na populację dużych kotów i największy chroniony suchy las na świecie, ale również dlatego, że jest jedynym parkiem w ustanowionych obu Amerykach przez rdzenną ludność. Zajmując powierzchnię 34 411,15 kilometrów kwadratowych, Kaa Iya jest największym parkiem narodowym w Boliwii i jednym z największych w całej Ameryce Południowej.

Read More: Park Narodowy Kaa Iya
Krajobrazy Boliwii

Doskonała w swoim naturalnym pięknie, surowa, irytująca, złożona i nieco stresująca, Boliwia jest jednym z najbardziej różnorodnych i intrygujących krajów Ameryki Południowej.
Boliwia nie jest dla ludzi o słabych nerwach. Tu przeżyjesz przejazd najniebezpieczniejszą drogą Świata w parne Yungas, poszybujesz paralotnią nad zielonymi dolinami La Paz, przejedziesz się konno ku przygodzie na Dzikim Zachodzie w pobliżu Tupizy lub złowisz suma w Amazonce, który waży o wiele więcej od ciebie. Niezależnie od tego, czy twoje wyposażenie to raki i czekan do pokonywania 6000-metrowych szczytów Andów, czy hełm i brawura do skakania w otchłań ze skał do rzek i wąwozów, Boliwia będzie prowokować do przekraczania własnych ograniczeń.

Read More: Boliwia
Plantacje herbaty Teza

Wśród górskich dolin i źródeł termalnych, plantacje herbaty Teza prezentuje jedne z najpiękniejszych krajobrazów w całym Burundi. Piękne krajobrazy sprawiają, że jest to warte odwiedzenia miejsce dla podróżników z aparatami. Kawa i herbata z Burundi to największe źródła eksportu tego kraju. W większości miejsc w Bużumburze dostajesz filiżankę burundyjskiej herbaty lub kawy. Jednak zawsze zapytaj, czy kawa albo herbata, którą Ci proponują, na pewno pochodzi z Burundi.

Read More: Plantacje herbaty Teza