TOP 5 - egzotyka

Niebiańskie plaże Seszeli

Seszele


Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.


Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej.

Cape Island Luanda

Wyspa Luanda, (Cape Island), to jedno z tych idyllicznych miejsc poszukiwanych przez turystów, ale także miejscowych do wypoczynku i rekreacji. Jest to siedmiokilometrowy języczek lądu - linia brzegowa, która oddziela miasto Luanda od Oceanu Atlantyckiego. Oznacza to plażę o długości 7 km, zaledwie 10 km od centrum miasta, naprzeciwko zatoki Luanda. Wyspa jest połączona z miastem przesmykiem u stóp Twierdzy São Miguel. Ile stolic na świecie może powiedzieć, że posiada takie luksusy?

Read More: Wyspa Luanda
Mussulo

Mussulo Jest to wyspa barierowa (w rzeczywistości półwysep o długości 30 km) o urozmaiconej i pięknej linii brzegowej. Położona jest w wewnętrznej lagunie, więc morze jest zawsze ciepłe i bez fal, nadające się do uprawiania sportów wodnych. Mussulo jest jak zdjęcie na pocztówce z kołyszącymi się palmami i białym piaskiem i jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Luandzie, stolicy Angoli.

Read More: Mussulo
Park Narodowy Iona

Park Narodowy Iona to jeden z największych Parków Narodowych w Angoli. Tylko w tym jednym ekoregionie występuje tak wiele gatunków gadów, roślin i ptaków. Park Narodowy Iona znajduje się w południowo-zachodniej części Angoli i stanowi północny kraniec Namib w części znanej jako Pustynia Moçâmedes - najstarszej pustyni na świecie. Iona sąsiaduje z Parkiem Narodowym Skeleton Coast w Namibii, który sąsiaduje również z Parkiem Narodowym Namib-Naukluft, tworząc jeden z największych transgranicznych obszarów chronionych (TFCA) na świecie. Łącznie zajmują prawie 50 000 km2, z czego Park Narodowy Iona zajmuje 15 000 km2 i jest jednym z największych parków w Angoli.

Read More: Park Narodowy Iona
Miradouro da Lua

Miradouro da Lua (punkt widokowy na księżycowy krajobraz) to zestaw klifów o długości 40 km na południe od Luandy w Angoli. Na przestrzeni tysiącleci erozja spowodowana wiatrem i deszczem stworzyła ten niesamowity księżycowy krajobraz, który możemy dziś oglądać. Miraduoro da Lua zapewnia wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju przeżycie, którego nie można przegapić podczas zwiedzania Angoli. Najlepszym sposobem na zwiedzanie Miraduoro da Lua jest piesza wycieczka krajoznawcza lub kemping.

Read More: Miradouro da Lua
Wąwóz Partnachklamm w Garmisch-Partenkirchen

Partnachklamm znajduje się niedaleko Zugspitze, najwyższego szczytu Niemiec. Jego długość wynosi około kilometra, a głębokość dochodzi do 80 metrów. Piękno wąwozu jest nie do opisania. Wędrówka prowadzi po kamienistych ścieżkach nad rwącymi wodami rzeki Partnach. Rzeka ta została utworzona przez topniejące lodowce Zugspitze i miliony lat temu przecięła góry i utworzyła wąwóz Partnach. Na klifach i w grotach, szczególnie w zimie, występują osobliwe i dziwne formacje lodowe, podobne do stalaktytów i stalagmitów. Tworzą bajkowe, wręcz baśniowe obrazy, nadając zimowym wędrówkom szczególnego uroku.

Read More: Wąwóz Partnachklamm
Most Bastei w Szwajcarii Saksońskiej

Park Narodowy Szwajcaria Saksońska, położony na wschodzie Niemiec i graniczący z Parkiem Narodowym Czeska Szwajcaria w Czechach, leży tylko rzut kamieniem od Drezna. Swoją nazwę zawdzięcza dwóm szwajcarskim artystom uczącym się w Dreźnie, którzy wybrali się na wycieczkę po okolicy i natychmiast nazwali ją Szwajcarią Saksońską po stwierdzeniu, że majestatyczne formacje skalne z piaskowca Łaby przypominają im góry w pobliżu domu.

Read More: Szwajcaria Saksońska
Opactwo Maria Lach

Maria Laach to okazały klasztor benedyktyński w zachodnich Niemczech, położony na zachodnim brzegu niewielkiego jeziora Laacher See, około 25 km w kierunku zachodnim od Koblencji. Opactwo założone zostało pod koniec XI wieku na polecenie ówczesnego księcia Palatynatu Reńskiego - Henryka II Andegaweńskiego (1133-1189) i jego żony Adelajdy. Świątynię wzniesiono po zachodniej stronie jeziora Laacher See naprzeciwko istniejącego niegdyś zamku. Przy pracach budowlanych brali udział sprowadzeni przez Henryka architekci z Lombardii.

Read More: Opactwo Maria Lach
Jezioro Bodeńskie

Jezioro Bodeńskie, leżące poniżej północnego skraju Alp, jest największym jeziorem w Niemczech. Graniczy z Austrią i Szwajcarią i oferuje uderzająco piękną scenerię z majestatycznym obszarem wodnym. obejmuje około 270 kilometrów linii brzegowej. Nazwa Jezioro Bodeńskie pochodzi z języka niemieckiego (Bodensee), ale w wielu innych krajach nazywają je Jeziorem Konstanckim, nawiązując tym do największego ze znajdujących się przy nim miast. Dotyczy to także nazwy w języku angielskim (Lake Constance). Jezioro Bodeńskie znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO dzięki niezwykłej przyrodzie i mnogości pobliskich zabytków.

Read More: Jezioro Bodeńskie
Muzeum perfum - Duftmuseum im Farina-Haus

Wycieczka po Muzeum Zapachów pozwala odkryć trzy stulecia perfum ich historii i trendów, poczynając od epoki rokoka, czasów perfumiarza Johanna Marii Fariny (1685-1766). W 1709 założył on najstarszą na świecie, do dzisiaj działającą fabrykę perfum, która od 1723 miała swoją siedzibę w tym samym budynku, w którym założono muzeum. Dom jest miejscem narodzin „wody kolońskiej” (Eau de Cologne). Muzeum mieści się w oryginalnych pomieszczeniach produkcyjnych z XVIII wieku.

Read More: Muzeum perfum (Duftmuseum im Farina-Haus)
Średniowieczne miasteczko Rothenburg ob der Tauber

Na romantycznym szlaku w środkowej Frankonii Rothenburg ob der Tauber to jedno z tych uroczych starych miast, które na pierwszy rzut oka nie wydają się całkiem realne. Aby do niego wejść, należy przejść przez system obronny składający się z ponad 40 wież. Strzegą idyllicznego miasta z luksusowymi patrycjuszowskimi kamienicami i szachulcowymi domami z wieżyczkami, drewnianymi wykuszami, czerwonymi dachówkami i kwitnącymi skrzynkami na kwiaty. W latach swojej świetności Rothenburg był Cesarskim Wolnym Miastem, podlegającym jedynie Świętemu Cesarzowi Rzymskiemu i jednym z dziesięciu największych miast Imperium.

Read More: Rothenburg ob der Tauber