Natura jest nieprawdopodobnie kreatywnym artystą. W trakcie miliardów lat, utworzyła na naszej planecie tysiące zachwycających miejsc. Są one porozrzucane po całym Świecie i w każdym kraju znajdziemy bajeczne "widoczki". Dzięki zdobyczom XX wieku, takim jak latanie, do większości z nich można się bezproblemowo dostać.

Niektóre z publikowanych tu miejsc są powszechnie znane i odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Inne, ze względu na trudny dostęp są przeznaczone tylko dla oczu nielicznych podróżników. Jeszcze inne zostały odkryte zupełnie niedawno i dopiero budowana jest infrastruktura pozwalająca na dotarcie do nich. Czasem też specjalne regulacje prawne ograniczają ruch turystyczny, by zachować szczególne miejsca w nienaruszonym stanie.

Nie ograniczamy się jedynie do najpiękniejszych naturalnych miejsc na Świecie. Pokazujemy także najważniejsze budowle minionych cywilizacji, a także najpiękniejsze miasta i znajdujące się w nich cuda architektury współczesnej

Puszcza Białowieska – ostoja żubra

Był czas, że większość Europy pokrywały pierwotne lasy. Obecnie większość tych lasów zniknęła lub jest ponownie sadzona i zarządzana przez ludzi. Jednym z ostatnich fragmentów starodrzewia jest Puszcza Białowieska. Puszcza Białowieska rozciąga się na dużych obszarach Polski i Białorusi. Większość z nich znajduje się na Białorusi, jednak łatwiej jest odwiedzić Puszczę Białowieską z Polski. Ale nawet w Polsce Puszcza Białowieska to długa podróż do odległego i słabo zaludnionego województwa podlaskiego.

Read More: Puszcza Białowieska
Zamość – Polska Perła Renesansu

Polska jest piękna i wciąż nieodkryta. Większość turystów przyjeżdżających do tego kraju odwiedza jego stolicę – Warszawę, Kraków i sąsiednie Auschwitz, aby zobaczyć straszliwe zbrodnie dokonane przez nazistów. Niektórzy z nich są na tyle zdeterminowani, aby odwiedzić inne miejsca, takie jak Gdańsk nad Bałtykiem czy Zakopane, zimową stolicę Polski. Ale tylko nieliczni chcą pójść o krok dalej i zejść z utartych szlaków, aby zobaczyć takie miejsca jak Zamość.

Read More: Zamość
Jaskinia Raj – najpiękniejsza w Polsce

Jaskinia Raj to naturalny podziemny system jaskiń położony w województwie świętokrzyskim. Ta formacja geologiczna powstała 350 milionów lat temu w epoce dewonu. Wykopaliska archeologiczne potwierdziły obecność mamuta włochatego, nosorożca włochatego i niedźwiedzia jaskiniowego. 60 000 lat temu mieszkali tu neandertalczycy. Osuwisko skalne zamknęło główne wejście i jaskinia została ponownie odkryta dopiero w 1963 roku przez Józefa Kopcia i Feliksa Wawrzeńczaka. Jaskinia nie jest zbyt duża. Mierzy 240 m długości i 9,5 m głębokości, jednak stalagmity i stalaktyty czynią go jednym z najpiękniejszych w regionie. Na zewnątrz znajduje się muzeum, które przedstawia znaleziska z ostatniej epoki lodowcowej.

Read More: Jaskinia Raj
Kaplica Czaszek w Czermnej

W 1776 roku, kiedy Ameryka ogłaszała niepodległość od Anglii, a podczas amerykańskiej wojny o niepodległość piętrzyły się stosy ciał, ksiądz i grabarz w małym polskim miasteczku Czermna (kilometr na północ od Kudowy Zdroju) zajęci byli układaniem stosów z ciał, ale z zupełnie innego powodu.

Read More: Kaplica Czaszek w Czermnej
Tatry – szlak na Rysy. Widok na Czarny Staw i Morskie Oko

Tatry leżą na granicy Polski i Słowacji. Ich krajobraz jest alpejski, zajmują prawie 800 kilometrów kwadratowych i mają prawie 60 km długości. Jednak tylko około 22% jest po polskiej stronie. Góry dzielą się na Tatry Bielskie, Tatry Zachodnie, Tatry Wysokie i Siwy Wierch. Jego najwyższą częścią są oczywiście Tatry Wysokie, z najwyższym szczytem – Gerlachem po słowackiej stronie. Najwyższym punktem polskich Tatr są Rysy. Wznoszą się na wysokość 2499 m n.p.m., choć leżą między obydwoma krajami. Tatry są chronione w ramach Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. W górach leżą również dwa parki narodowe: Polski Tatrzański Park Narodowy i Słowacki Tatrzański Park Narodowy.

Read More: Tatry
Taormina – Teatro Greco

Sielankowo położona na skalistym cyplu wysoko nad poziomem morza, Taormina, jest najpopularniejszym celem turystycznym na Sycylii od kilkuset lat. Pięknie odrestaurowane średniowieczne budynki, zapierające dech w piersiach widoki za każdym rogiem i zawrotna sieć krętych uliczek usianych sklepami, barami i restauracjami sprawiają, że jest to idealne miejsce na wakacje.

Read More: Taormina
Włochy - Koloseum w Rzymie

Włochy to jedno z najbardziej kultowych i popularnych miejsc w Europie. Kraina niesamowitego jedzenia, wspaniałego wina, ton starożytnych ruin i malowniczych krajobrazów. Nie powinno więc nikogo dziwić, że jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc podróży na świecie. Winnice Toskanii, historia Florencji, starożytne ulice Rzymu, wspaniałe widoki Cinque Terre, romantyczne kanały Wenecji i wiele, wiele więcej. Podróże do Włoch nikogo nie rozczarują.

Read More: Włochy
Belgia - kanały Brugii

Belgia może i jest małym krajem, ale jest pełna zabytków. W stolicy Belgii - Brukseli znajdują się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO atrakcje. Od XIV-wiecznych domów cechowych otaczających elegancki Grand Place po secesyjne kamienice Victora Horty z początku XX wieku.

Read More: Belgia
Andora - przepiękne dolinki

Położona wysoko we wschodnich Pirenejach, między Francją a Hiszpanią, Andora to mały kraj, szczycący się pięknym górskim krajobrazem, który często jest pomijany na trasach podróży.

Read More: Andora
Polska - panorama Krakowa

Malownicze miasta, takie jak Kraków i Gdańsk, rywalizują o Twoją miejską uwagę z energiczną Warszawą. Gdzie indziej lasy, rzeki, jeziora i wzgórza zachęcają do zabawy na świeżym powietrzu tak jak w Polsce?

Read More: Polska