TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Szlak Inków

Szlak Inków

Szlak Inków (Inca Trail) jest zdecydowanie najsłynniejszym szlakiem w Ameryce Południowej i przez wielu jest zaliczany do 5 najlepszych wędrówek na świecie. Na szlaku o długości zaledwie 43 km udaje się połączyć piękne górskie krajobrazy, bujne obszary lasu, subtropikalną dżunglę i oczywiście, oszałamiającą drogę Inków z kostki brukowej, wśród ruin i tuneli. Należy pamiętać, że droga ta została utworzona przez Inków przed wiekami. Ostatecznego celu trasy też nie można przegapić. To Machu Picchu, tajemnicze „Zaginione miasto Inków”.

Aby zarezerwować miejsce na wycieczkę po szlaku Inków należy to zrobić tak szybko, jak to możliwe, ponieważ istnieje ograniczona liczba zezwoleń wydawanych przez rząd Peru. Jest tylko miejsce dla 500 osób dziennie, w tym około 200 pozwoleń jest dla turystów. Pozostałe to pozwolenia dla przewodników, kucharzy i tragarzy.

W sezonie (od maja do września) wycieczki rezerwuje się z 5-miesięcznym wyprzedzeniem, ze względu na olbrzymią liczbę chętnych. Dlatego tak ważne jest zarezerwowanie i wykupienie wycieczki wcześniej.

Osoby, które nie zdążyły zarezerwować wycieczki po szlaku Inka, mogą wybrać jedną z alternatywnych tras, takich jak szlak turystyczny Choquequirao, Lares lub Salcantay. Wszystkie te trasy prowadzą do Machu Picchu i każda z nich ma szczególny urok i jest wyjątkowa.

Chociaż w całym Peru są dosłownie tysiące kilometrów „Inca Trails”, ta konkretna trasa koncentruje się na klasycznym 4-dniowym szlaku Inków. Zaczyna się na 82 kilometrze linii kolejowej z Cusco do Aguas Calientes i prowadzi wysoko w góry mijając ruiny Inków: Llactapata, Runkurakay, Sayacmarca, Phuyupatamarca i Wi ay Wayna przed ostatecznym przybyciem do Machu Picchu o wschodzie Słońca czwartego dnia wędrówki.

Szlak Inków do Machu Picchu jest naprawdę piękną wędrówką i dostarcza niesamowitych i niezapomnianych przeżyć.

Jak dostać się na Szlak Inków?

Po przybyciu do Cusco wszystkim zajmuje się firma turystyczna, w której wycieczkę wykupiłeś. W cenie zawiera się m.in. prywatny minibus do Ollantaytambo na 82 km. (punkt początkowy Szlaku Inków) oraz pociąg lub minibus powrotny do Cusco.

Pogoda w regionie Cusco - kiedy jechać?

Najlepszą porą na zwiedzanie regionu Cusco w Peru jest od okres od września do listopada, kiedy to temperatura jest wiosenna, a opady są ograniczone. Najwyższa średnia temperatura w Cusco wynosi 15°C we wrześniu a najniższa 13°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
14°C 14°C 14°C 14°C 14°C 13°C 13°C 14°C 15°C 15°C 15°C 14°C
80
mm
90
mm
70
mm
36
mm
17
mm
6
mm
8
mm
11
mm
17
mm
52
mm
64
mm
66
mm
CUSCO REGION POGODA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Peru