Trynidad i Tobago

Trynidad i Tobago

ucieczka w spokój

Trynidad i Tobago to kraj o niepewnej turystycznej przyszłości. Na Trynidadzie dziewicze bagna namorzynowe i porośnięte lasem deszczowym wzgórza sąsiadują z buchającymi dymem rafineriami ropy i bezpretensjonalnymi osiedlami przemysłowymi. Tobago ma wszystko, czego można oczekiwać od karaibskiej wyspy, z mnóstwem palm i białym piaskiem, ale przemysł turystyczny powoli zaczyna zmieniać to piękno w komercję.

W połączeniu ta republika dwóch wysp oferuje niezrównane możliwości obserwowania ptaków, nurkowania pierwszej klasy i bujne lasy deszczowe idealne do uprawiania turystyki pieszej czy pływania w wodospadzie. Do tego dochodzi elektryczne życie nocne i wspaniały karnawał, a dzięki dziedzictwu mieszkańców Trynidad i Tobago oferuje kuchnię, która jest marzeniem smakoszy. Od rewelacyjnych curry po najświeższe ryby.

Ale nie oczekuj, że ktoś będzie czekał aż się zdecydujesz przyjechać. Branża naftowo-gazowa pozostawia turystykę nisko na liście priorytetów i powoli niszczy dziewiczy krajobraz. Więc musisz wziąć głęboki oddech, wskoczyć w samolot i cieszyć się bajecznymi wakacjami póki jeszcze możesz.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Bagna Caroni
Bagna Caroni

Caroni Swamp Bird Sanctuary jest niesamowitą laguną, która rozciąga się na południe od Portu of Spain wzdłuż zachodniej linii brzegowej Trynidadu. Obejmuje około 40 mil kwadratowych mokradeł. Granice na północy to rzeka Caroni, na wschodzie autostrada Uriah Butler; na zachodzie Zatoka Paria i na południu rzeka Madame Espagnol.

W 1921 r. Bagna Caroni zostały podzielone na sieć kanałów, aby część z nich przeznaczyć na uprawę ryżu i cukru. Jednak znaczenie bagna jako ważnego obszaru ekologicznego spowodowało, że 3179 hektarów zostało ogłoszonych rezerwatem bagiennym Caroni w 1936 roku. W tym samym czasie 136 hektarów ogłoszono Sanktuarium Dzikiej Przyrody Caroni, aby wprowadzić ochronę Ibisa Szkarłatnego, narodowego ptaka Trynidadu.

Read More: Bagna Caroni