TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Trynidad i Tobago

Trynidad i Tobago

ucieczka w spokój

Trynidad i Tobago to kraj o niepewnej turystycznej przyszłości. Na Trynidadzie dziewicze bagna namorzynowe i porośnięte lasem deszczowym wzgórza sąsiadują z buchającymi dymem rafineriami ropy i bezpretensjonalnymi osiedlami przemysłowymi. Tobago ma wszystko, czego można oczekiwać od karaibskiej wyspy, z mnóstwem palm i białym piaskiem, ale przemysł turystyczny powoli zaczyna zmieniać to piękno w komercję.

W połączeniu ta republika dwóch wysp oferuje niezrównane możliwości obserwowania ptaków, nurkowania pierwszej klasy i bujne lasy deszczowe idealne do uprawiania turystyki pieszej czy pływania w wodospadzie. Do tego dochodzi elektryczne życie nocne i wspaniały karnawał, a dzięki dziedzictwu mieszkańców Trynidad i Tobago oferuje kuchnię, która jest marzeniem smakoszy. Od rewelacyjnych curry po najświeższe ryby.

Ale nie oczekuj, że ktoś będzie czekał aż się zdecydujesz przyjechać. Branża naftowo-gazowa pozostawia turystykę nisko na liście priorytetów i powoli niszczy dziewiczy krajobraz. Więc musisz wziąć głęboki oddech, wskoczyć w samolot i cieszyć się bajecznymi wakacjami póki jeszcze możesz.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Bagna Caroni
Bagna Caroni

Caroni Swamp Bird Sanctuary jest niesamowitą laguną, która rozciąga się na południe od Portu of Spain wzdłuż zachodniej linii brzegowej Trynidadu. Obejmuje około 40 mil kwadratowych mokradeł. Granice na północy to rzeka Caroni, na wschodzie autostrada Uriah Butler; na zachodzie Zatoka Paria i na południu rzeka Madame Espagnol.

W 1921 r. Bagna Caroni zostały podzielone na sieć kanałów, aby część z nich przeznaczyć na uprawę ryżu i cukru. Jednak znaczenie bagna jako ważnego obszaru ekologicznego spowodowało, że 3179 hektarów zostało ogłoszonych rezerwatem bagiennym Caroni w 1936 roku. W tym samym czasie 136 hektarów ogłoszono Sanktuarium Dzikiej Przyrody Caroni, aby wprowadzić ochronę Ibisa Szkarłatnego, narodowego ptaka Trynidadu.

Read More: Bagna Caroni