Urugwaj

Urugwaj

obok wielkich sąsiadów

Urugwaj, wciśnięty jak winogrono między gigantyczny kciuk Brazylii i palec wskazujący Argentyny, zawsze był kimś w rodzaju przegranego. Jednak po dwóch stuleciach życia w cieniu swoich sąsiadów najmniejszy kraj Ameryki Południowej w końcu zyskuje trochę zasłużonego uznania. Progresywny, stabilny, bezpieczny i wyrafinowany kulturowo Urugwaj oferuje odwiedzającym możliwość przeżycia codziennych chwil „nieprzeznaczonych dla turystów”, jak korek utworzony z krów i gaucho (kowbojów) na polnej drodze donikąd.

Przyjeżdżający na krótko turyści znajdą tu wiele atrakcji w kosmopolitycznym Montevideo, malowniczej Colonii i Punta del Este, gdzie można się zabawić. Ale opłaca się wejść głębiej. Wybrać się na obserwację dzikiej przyrody wzdłuż wybrzeża Atlantyku, pospacerować przy gorących źródłach w Río Uruguay lub wybrać się na konną przejażdżkę w głębi Urugwaju, gdzie rozległe równiny rozciągają się jak oceany.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Urugwaj

Gorące źródłaGorące źródła znajdują się pod powierzchnią ziemi w północno-zachodnim Urugwaju, a dokładniej na wybrzeżu, blisko rzeki Urugwaj. To jeden z największych zbiorników wód podziemnych na świecie: zbiornik wodny Guaraní.

Ten system wodny zajmuje część terytorium Argentyny, Brazylii, Paragwaju i Urugwaju. W tym ostatnim temperatury wody wahają się od 38ºC do 46ºC, co czyni to miejsce doskonałym miejscem do eksploatacji wód termalnych wyłaniających się z głębin Ziemi.

Read More: Gorące źródła