TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Falklandy

Falklandy

kraina bezkresnych horyzontów

Falklandy są popularnym dodatkiem do wielu antarktycznych rejsów, ale warto je zobaczyć osobno ze względu na ich spektakularne populacje pingwinów, fok i albatrosów. Otoczone południowym Atlantykiem wyspy leżą 490 km na wschód od Patagonii. Dwie główne wyspy, Falklandy Wschodnie i Falklandy Zachodnie oraz ponad 700 mniejszych zajmują powierzchnię 12173 km2. Falklandyw swej historii były na przemian zajmowane przez Francję, Hiszpanię, Wielką Brytanię i Argentynę, a dziś są zamorskim terytorium Wielkiej Brytanii.

Około 60% mieszkańców Falklandów to rodowici mieszkańcy. Niektórzy śledzą swoje pochodzenie wstecz do sześciu lub więcej pokoleń. Obecnie ponad 80% z 2900 Falklandczyków (czasami nazywanych „Kelpers”) mieszka w Stanley, a około 1200 brytyjskich żołnierzy mieszka w bazie Mt Pleasant. Reszta wyspiarzy mieszka w „Obozach” (Camp). Tak nazywa się wszystkie skupiska ludności poza Stanley.