Wenezuela

Wenezuela

nowa perspektywa

Wenezuela, w której znajdują się jedne z najbardziej niesamowitych krajobrazów Ameryki Południowej, słusznie ma obecnie wielki problem z wizerunkiem. Hiperinflacja doprowadziła do dramatycznego spadku poziomu życia i problemów z zaopatrzeniem w podstawowe towary, podczas gdy bezpieczeństwo osobiste, szczególnie w Caracas, jest gorsze niż gdziekolwiek indziej na kontynencie. Tysiące jego obywateli uciekło z kraju i rozprzestrzeniło się po całej Ameryce. Chociaż zwiedzanie może być niewiarygodnie tanie ze względu na czarnorynkową wartość dolara / euro, bezpieczeństwo jest tu poważnym problemem.

Niewiele krajów na świecie ma taki stopień naturalnego piękna jak Wenezuela. Szczyty Andów, wybrzeże Karaibów, idylliczne wyspy, łąki pełne dzikiej przyrody, parująca delta Orinoko i najwyższy na świecie wodospad Angel Falls. Zobaczenie tego wszystkiego trzeba na razie odłożyć w czasie, ale mamy nadzieję że niedługo nastąpi w kraju „nowe rozdanie” i że przyszłość przyniesie niesamowite możliwości turystyczne.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa

Delta OrinokoPrawie cała długość Orinoko, jednej z największych rzek świata, leży w Wenezueli. Płynie ona w tropikalnych lasach deszczowych, które prowadzą do Amazonii, tworząc największy obszar lasów tropikalnych na planecie i kończy się nad Atlantykiem neotropikalną deltą. Ujście Orinoko do oceanu przepływa przez labirynt wąskich potoków i kanałów, które przesiąkają między tysiącami niskich wysp lasu palmowego lasu i namorzynów.

Read More: Delta Orinoko
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Los Roques
Los Roques

Park Narodowy Los Roques został utworzony w 1972 roku w celu ochrony ekosystemu morskiego o wyjątkowej urodzie i wartości ekologicznej zdominowanej przez rafy koralowe, lasy namorzynowe i łąki trawy morskiej. Jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych obszarów naturalnych Wenezueli. Park, położony około 128 km na północ od portu „La Guaira” w Caracas, zajmuje 221 120 hektarów, co czyni go największym parkiem morskim na Morzu Karaibskim.

Park ten chroni jedną z najwyższej jakości raf koralowych pod względem różnorodności gatunkowej. W Los Roques żyje około 60 gatunków koralowców, 200 gatunków skorupiaków, 140 gatunków mięczaków, 45 gatunków szkarłupni, 60 gatunków gąbek i 280 gatunków ryb. Ponadto w parku można zobaczyć 92 gatunki ptaków, z których 50 to ptaki wędrowne. Cztery globalnie zagrożone gatunki żółwi morskich regularnie gniazdują na wyspach archipelagu.

Read More: Los Roques
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Angel Falls
Angel Falls

Najwyższy na świecie wodospad jest zarazem najważniejszą atrakcją Wenezueli i miejscem, którego nie powinien przegapić żaden żądny przygód podróżnik. Angel Falls znajduje się głęboko w jednym z najbardziej nieprzeniknionych parków narodowych w całej Ameryce Południowej.

Od szczytu góry Auyantepui do Diabelskiego Kanionu, Angel Falls opada przez 979 metrów. Otwarty na turystykę przed zaledwie 20 laty, jest to nadal jeden z najbardziej dziewiczych cudów natury naszej planety, a oddalenie od cywilizacji zapewnia, że pozostanie tak przez wiele, wiele lat. Ustronność jego lokalizacji oznacza również, że jeśli chodzi o atrakcje w Ameryce Południowej, Angel Falls jest nadal jednym z najmniej odwiedzanych.

Read More: Angel Falls