Paragwaj

Paragwaj

kraj niezwykłych kontrastów

Mało odwiedzany i mało znany Paragwaj to kraj bardzo źle kojarzony. Pomimo swojego położenia w sercu kontynentu, zbyt często jest pomijany przez podróżników, którzy błędnie zakładają, że brak mega-atrakcji oznacza, że nie ma co zobaczyć. Jest to jednak idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zejść ze szlaku gringo, aby doświadczyć prawdziwie autentycznej południowoamerykańskiej kultury.

Paragwaj to kraj niezwykłych kontrastów: rustykalny i wyrafinowany. Szczyci się spektakularnymi rezerwatami przyrody i ogromnymi tamami stworzonymi przez człowieka. To miejsce, w którym konie i furmanki przejeżdżają obok Mercedesów. Warsztaty rzemieślnicze stoją przy lśniących centrach handlowych, a ruiny jezuickie w wiejskich wioskach leżą zaledwie kilka kilometrów od interesujących miast kolonialnych. Parujący subtropikalny las atlantycki na wschodzie silnie kontrastuje z suchą, kolczastą dziczą Chaco, gdzie znajdują się odizolowane kolonie mennonitów.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa

Itá Letra - tajemnicze symboleW głębi pasma górskiego Ybytyruzú w Paragwaju, stoi imponująca zagadka Itá Letra („Piedra con Letra”). Jesto to miejsce, w którym znajduje się zestaw nieopisanych petroglifów, które przez długi czas uważano za mające naturalny związek z wikingami. Enigmatyczny zestaw petroglifów pochodzi z około 5000 lat pne i zawiera liczne symbole. Jednak najbardziej znanymi z nich są ryciny, które prawdopodobnie przedstawiają „mapy gwiazd” lub konstelacje.

Read More: Itá Letra - tajemnicze symbole