TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Buraco das Araras

Buraco das Araras

Niektóre miejsca mają więcej niż jedną historię. W Buraco das Araras pierwsza z nich miała miejsce 200 tysięcy lat temu. Ogromny huk sprawił, że lasy zadrżały, a tygrysy szablozębne, gigantyczne leniwce, tapiry i olbrzymi pancerniki uciekały przerażone. Za to żaden z naszych przodków hominidów nie był zaskoczony. Nie było ich jeszcze w Ameryce Południowej. Po opadnięciu kurzu pojawił się jeden z najbardziej imponujących widoków na planecie. Dziura o niezwykłych proporcjach. „Dziura” – tak nazwali ją hodowcy bydła, którzy zobaczyli ją jako pierwsi w 1912 r. Z biegiem lat wokół Buraco das Araras gromadziło się coraz więcej legend. Niektórzy mówili że to meteor, a według naukowców zawalił się strop jaskini.

Największe zapadlisko w Ameryce Południowej

Obwód 500 metrów, a głębokość większa niż 30 pięter - 100 metrów. Bardzo rzadko Ziemia postanawia sama stworzyć dolinę. Kopanie, kopanie i kopanie zajmuje miliony lat. I to od wewnątrz.

Dawno, dawno temu

Buraco das Araras zaczęło „kopać” 10 milionów lat temu. Ziarno piasku po ziarnku piasku, ponieważ gleba jest tutaj piaskowcem. I w końcu doszło do zapadnięcia. Najprawdopodobniej dach jaskini pod wyrwą podtrzymywała woda. Woda stopniowo wsiąkała głębiej, ciśnienie zasysało dach jaskini, aż w końcu ary zyskały miejsce do życia.

Jeden z 7 cudów Bonito

Dziś to miejsce uważane jest za sanktuarium. Za jeden z 7 cudów natury w pobliżu Bonito. 7 bo są jeszcze rzadkie okazy, nietknięte lasy, krystaliczne rzeki, wodospady, jaskinie, przepaść i właśnie dolina.

Do Buraco ściągają entuzjastycznie turyści ze wszystkich zakątków planety. Ponad 20 tysięcy osób rocznie. Technicy, biolodzy i ekipa wycieczkowa są w pełni oddani jego ochronie. Setki tysięcy lat po powstaniu Buraco das Araras, każdy turysta, który tu przybywa, chce odkryć swoją własną teorię na temat powstania „Dziury”. A jaka będzie Twoja?

Zwiedzanie

Można zarezerwować dwa rodzaje zwiedzania. Godzinny spacer szlakiem do doliny lub spędzenie czterem lub więcej godzin na miejscu, aby wybrać optymalne światło i idealny moment na zdjęcia, cieszyć się widokiem z punktów widokowych i dać się wprowadzić w nastrój Buraco das Araras.

Uważne uszy, otwarte oczy, gotowy aparat

Zaraz po przybyciu do recepcji napij się kawy, wyciągnij się w hamaku, odwiedź sklep i sprawdź, czy masz naładowane baterie w aparacie lub telefonie komórkowym. Wycieczka do Buraco das Araras odbędzie się 970-metrowym szlakiem z dwoma przystankami.

Historie, które można opowiedzieć tylko turystom

Przewodnik opowie Ci historie i legendy otaczające to miejsce. Jak wykorzystywano „Dziurę”, zanim stała się atrakcją turystyczną. Jak została przystosowana do zwiedzania. Opowie o faunie i florze. Poda wskazówki dotyczące zdjęć. A Twoje oczekiwanie i ciekawość zobaczenia Buraco das Araras z bliska będą rosnąć z każdym krokiem.

Jak dojechać do Buraco das Araras?

Aby się tu dostać, podróżnik musi pokonać 41 kilometrów samochodem z Formozy, podążając drogą BR-20 na północ aż do wioski Bezerra. Cztery kilometry za osadą należy skręcić w lewo i jechać drogą gruntową przez 7 kilometrów, a następnie skręcić w lewo i pokonać jeszcze dwa kilometry.

Pogoda w Mato Grosso do Sul - kiedy jechać?

Cały rok jest korzystny do podróżowania do regionu Mato Grosso do Sul w Brazylii. Temperatury są wysokie, a opady przeciętne. Najwyższa średnia temperatura w Mato Grosso do Sul to 32°C we wrześniu a najniższa 25°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
29°C 29°C 29°C 28°C 26°C 25°C 26°C 30°C 32°C 31°C 30°C 30°C
110
mm
107
mm
116
mm
51
mm
49
mm
25
mm
20
mm
16
mm
46
mm
111
mm
111
mm
119
mm
MATO GROSSO DO SUL POGODA
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa