TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Region winiarski Tarija

Region winiarski Tarija

Tarija to główne miasto prowincji o tej samej nazwie, liczące 200 000 mieszkańców. Położona w szerokiej, żyznej dolinie na skraju rzeki Gwadalkiwir (nazwanej przez hiszpańskich konkwistadorów od rzeki przepływającej przez Sewillę), biegnie przez południowo-środkową część Boliwii. Tarija znajduje się na wysokości 1850 - 1950 m. n.p.m., a te wysokie wzniesienia powodują, że porastające tu winnice są bardziej nasłonecznione, co poprawia aromat i smak produkowanego tu wina.

W regionie Tarija panuje latem klimat śródziemnomorski i wieją silne wiatry, które uniemożliwiają winogronom pieczenie się na słońcu. Jest to więc idealne miejsce do produkcji wina. Kolejny wyjątkowy czynnik związany jest z dużą wysokością. Wysokość sprzyja szybszemu starzeniu się wina. Niektórzy winiarze twierdzą, że dwuletnie wino boliwijskie jest podobne pod względem rozwoju do sześcioletniego wina z innego kraju.

Boliwia ma bogate dziedzictwo produkcji wina, które sięga XVII wieku. Winogrona w Tarija rosną między około 1600 a 3000 m nad poziomem morza. Natomiast w większości regionów winiarskich na Świecie winogrona uprawiane są średnio poniżej 500 m. To sprawia, że Boliwia może śmiało konkurować z innymi państwami produkującymi wina doskonałej jakości.

Jak dojechać do Tarija?

Między Tarija a Santa Cruz de la Sierra istnieją stałe połączenia lotnicze.

Miasto jest również dobrze skomunikowane komunikacją autobusową. Istnieją bezpośrednie połączenia z większością miast, w tym z Villazon (6 godzin, 45 BOB, wyboista droga), La Paz (18 godzin, 100 BOB), Sucre (10 godzin, 140 BOB) i Santa Cruz (14 godzin, 90 BOB).

Pogoda w Tarija – kiedy jechać?

Cały rok jest korzystny aby podróżować do regionu Tarija w Boliwii. Pogoda jest przyjemna, a opadów niewiele. Najwyższa średnia temperatura w Tarija wynosi 20°C w październiku a najniższa 16°C w maju.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
19°C 19°C 18°C 18°C 16°C 16°C 16°C 18°C 19°C 20°C 19°C 20°C
149
mm
125
mm
91
mm
61
mm
21
mm
8
mm
5
mm
11
mm
35
mm
78
mm
96
mm
144
mm
TARIJA POGODA
Miejsca i atrakcje w Boliwii warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Boliwia