TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

San Ignacio Miní

Ruiny misji San Ignacio Miní

San Ignacio Miní to najlepiej zachowane i najbardziej kompletne ruiny misji w Argentynie. Klimatyczne i imponujące ze względu na ilość rzeźbionych ozdób widocznych po renowacji. San Ignacjo pierwotnie założono w 1610 roku w Brazylii. Misja została jednak opuszczona po wielokrotnych atakach niewolników i przeniesiona w obecne miejsce. San Ignacio powstała tutaj w 1696 roku i działała do wygnania jezuitów i została opuszczona. Ruiny, odkryte na nowo w 1897 r. i odrestaurowane w latach 1940-1948, są dziś wspaniałym przykładem „baroku Guaraní”. W szczytowym okresie ludność Guaraní liczyła prawie 4000 osób.

Po misji organizowane się bezpłatne wycieczki z przewodnikiem (w języku angielskim i hiszpańskim), które wyruszają, gdy zbierze się grupa. Zwykle co pół godziny.

Przechodzisz między rzędami domów Guaraní, zanim dotrzesz do placu przy którym znajduje się ogromny kościół z czerwonego piaskowca. Imponujący w swoich rozmiarach, jest centralnym punktem osady. Dziś czerwono-brązowy kamień malowniczo kontrastuje z zieloną trawą, jednak pierwotnie budynki były białe.

Jak dojechać do San Ignacio Miní?

Najlepszą opcją dotarcia do San Ignacio Miní jest podróż autobusem z Puerto Iguazú. Autobusy kursują co 3 godziny, a podróż trwa ok. 5h.

Pogoda w prowincji Misiones - kiedy jechać?

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do regionu Misiones w Argentynie jest okres od stycznia do maja i od lipca do grudnia. Temperatury są przyjemne i ciepłe, opady przeciętne. Najwyższa średnia temperatura w Misiones wynosi 32°C w styczniu a najniższa 19°C w czerwcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
32°C 32°C 30°C 27°C 22°C 19°C 20°C 23°C 25°C 27°C 29°C 32°C
87
mm
60
mm
86
mm
76
mm
65
mm
56
mm
67
mm
33
mm
54
mm
115
mm
94
mm
91
mm
MISIONES POGODA
Miejsca i atrakcje w Argentynie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa