TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Ruiny Pucara de Tilcara

Ruiny Pucara de Tilcara

Wpisany na listę UNESCO Kanion Humahuaca, w którym znajduje się Tilcara, znajduje się 2 godziny jazdy na północ od Salty i rozciąga się w kierunku granicy z Boliwią. Znaleziono na tym obszarze dowody na osadnictwo sprzed ponad 10 000 lat, ale lud Omaguaca zbudował Pucara de Tilcara dopiero w XII wieku. W szczytowym momencie miejsce to było zamieszkane przez około 2000 osób i zajmowało powierzchnię 15 akrów. Dziś częściowo zrekonstruowane ruiny Pucara de Tilcara w północnej Argentynie są przykładem przejmowania przez Inków kontroli nad miejscami zbudowanymi przez poprzednie kultury, w tym przypadku przez plemię Omaguaca.

Kiedy odwiedzisz ruiny Pucara de Tilcara, zobaczysz że znaczna część pozostała niezrekonstruowana i dowiesz się jak miejsce to wyglądało zaraz po odkryciu. Tylko niektóre mieszkania wraz z niektórymi ceremonialnymi elementami zostały przywrócone do ich oryginalnego wyglądu. Znajdująca się tu spektakularna piramida nie jest rekonstrukcją oryginalnego elementu, ale pomnikiem historyków, którzy pracowali nad projektem. Chociaż nie pasuje do historii miejsca, pozwala na zrobienie kilku fajnych zdjęć w tym niezwykłym krajobrazie.

Jak dojechać do Pucara de Tilcara?

Do ruin można się dostać z miast Salta i Jujuy. Biura turystyczne z obu miast organizują wycieczki do najbardziej interesujących lokacji w kanionie Humahuaca i często zaglądają także tu. Jeśli wolisz unikać podróżowania z mnóstwem turystów, możesz wynająć prywatnego przewodnika w Salta, który wygodnie i bezpiecznie zawiezie cię do najciekawszych miejsc.

Do Salta dostaniesz się z Buenos Aires samolotem lub autobusem. Jednak podróż autobusem trwa 20h więc wydaje się być słabą alternatywą dla lotu.

Kiedy jechać do Quebrada de Humahuaca?

Najpopularniejszym okresem na wizytę w Quebrada de Humahuaca jest lato i jesień, czyli nasza zima i wiosna. Każdego roku w lutym w regionie odbywa się popularny Karnawał Północy. Dzikie święto, które łączy w sobie liczne tubylcze tradycje. Na początku sierpnia z kolei odbywa się festiwal ku czci Matki Ziemi z wieloma starożytnymi rytuałami andyjskimi.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
23°C 22°C 21°C 20°C 17°C 16°C 16°C 19°C 21°C 22°C 23°C 23°C
128
mm
133
mm
74
mm
38
mm
8
mm
5
mm
2
mm
3
mm
13
mm
47
mm
80
mm
122
mm
JUJUY POGODA
Miejsca i atrakcje w Argentynie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa