TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Park Narodowy Los Cardones

Park Narodowy Los Cardones

Położony w środkowo-zachodniej Argentynie, w pobliżu Salta, Park Narodowy Los Cardones to rozległy krajobraz wąwozów i dolin, obejmujący 650 kilometrów kwadratowych na różnych wysokościach, między 2500 a 5000 metrów. Swoją nazwę zawdzięcza występowaniu krzewów kaktusa cardon grande. Chroniąc prehistoryczne dziedzictwo, zawierający skamieniałości i ślady dinozaurów, ten spalony słońcem, suchy region kontrastuje z większością reszty kraju, stanowiąc atrakcyjny cel turystyczny.

Park jest ograniczony krętą trasą RP 33 z Salta do Cachi, od której dochodzi kilka dróg do punktów widokowych. Najbardziej malowniczym jest Valle Encantado, do którego prowadzi nadająca się do jazdy czterokilometrowa droga na kilometrze 61. Wzdłuż drogi jest oznakowanych jeszcze kilka innych miradores (punktów widokowych).

Park Narodowy Los Cardones jest ciekawym terytorium wysokiej pustyni, z zaokrąglonymi szczytami wieńczącymi aksamitne góry, gdzie gaje kaktusów stoją na wysokości 3000 m. Na penetrację weź dużo wody i ochronę się przed słońcem. Będziesz mógł tu dostać się autobusami kursującymi między Salta i Cachi, ale lepiej mieć spisany rozkład jazdy, a najlepiej mieć własne 4 koła.

Jak dojechać do PN Los Cardones?

Z Salta do Parku Narodowego Los Cardones jest około 150km. Drogę tę można pokonać autobusem, taksówką lub własnym pojazdem. Autobusy jeżdżą tą trasą 3x dziennie, więc powinieneś mieć ze sobą rozkład jazdy by nie przegapić powrotnego. Koszt taksówki powinien się zamknąć w kwocie 250zł, co jak na polskie realia nie jest wysoką kwotą i jest bardziej opłacalne od wypożyczenia samochodu specjalnie na dojazd do parku.

Do Salta z kolei najprościej dostać się z Buenos Aires samolotem. Odpowiednio wcześniej kupiony bilet powinien kosztować 180zł

Pogoda w Salta – kiedy jechać?

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do regionu Salta w Argentynie jest okres od stycznia do kwietnia i od września do grudnia. Temperatury są przyjemne a opadów jest niewiele. Najwyższa średnia temperatura w Salta wynosi 24°C w styczniu a najniższa 16°C w lipcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
24°C 23°C 21°C 20°C 18°C 17°C 16°C 19°C 21°C 23°C 23°C 24°C
79
mm
80
mm
50
mm
33
mm
9
mm
4
mm
2
mm
2
mm
13
mm
38
mm
50
mm
73
mm
SALTA POGODA
Miejsca i atrakcje w Argentynie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa