Kanion Atuel

Kanion Atuel

Kanion Atuel oferuje niesamowitą przyrodę osobom odwiedzającym San Rafael w prowincji Mendoza. To okazja do poznania lokalnych atrakcji innych niż degustacja słynnych win czy wspinaczka na Aconcaguę. Ten wąski wąwóz jest popularnym miejscem do uprawiania sportów ekstremalnych, w tym raftingu, wspinaczki skałkowej i kolarstwa górskiego.
Rzeka Atuel przepływa przez dno kanionu i zawiera kilka bystrzy, które są wykorzystywane do spływów pontonowych i kajakowych. Te bystrza zaliczane są do klasy II (nowicjusz) i IV (zaawansowanej) w Międzynarodowej Skali Trudności Rzek.

Ale to nie wszystko. Poszukiwacze przygód mogą również wybrać wycieczki rowerowe, piesze wędrówki i pełne adrenaliny zjazdy na tyrolce („El paseo en tirolesa”). Trudno będzie znaleźć lepsze miejsce na „tirolesas” niż Kanion Atuel. Dlatego w kanionie powstają platformy zip-line jak „grzyby po deszczu”. Teraz można doliczyć się 14 platform, które oferują jazdę na dystansie do 240 metrów na wysokości do 100 m.

Mówiąc o przygodach - nie sposób nie wspomnieć o „Dunas del Nihuil” (wydmach Nihuila). Ogromny obszar w górę rzeki Atuel tworzy 30 000 hektarów pustyni pokrytej popiołami wulkanicznymi nagromadzonymi przez miliony lat. Ta kraina wydm sięgających do 200 m wysokości i usiana skalistymi szczytami należącymi do Sierra Pintada to raj dla miłośników przejażdżek 4x4. Możesz wypożyczyć pojazd 4x4 w wiosce Nihuel, ale zaleca się zabranie ze sobą również lokalnego przewodnika. Pamiętaj, że cała kraina, rozciągająca się aż po horyzont, to ziemia niczyja. Przewodnik pomoże również ominąć obszary zagrożonego ekosystemu - części naszej pięknej Matki Natury, którą przede wszystkim musimy chronić, aby móc później pielęgnować!

Przy okazji - „Dunas del Nihuil” są częścią słynnej trasy Rajdu Dakar. Dla nieznających tematu - Rajd Dakar ze względów bezpieczeństwa został przeniesiony z Afryki do Ameryki Południowej. Chociaż w swojej obecnej trasie rajd nie ma nic wspólnego z Dakarem (po prostu zachowuje tę nazwę jako część swojej długiej historii), południowoamerykański krajobraz pustyni Atacama, wysokich Andów, stepów i Sierra Pintada w San Rafael oferuje nie mniej emocji i trudności niż afrykańska Sahara.

Jak dojechać do Kanionu Atuel?

Najbliższym miastem jest El Nihuil. Do kanionu można stąd dotrzeć taksówką lub nawet pieszo. Dystans to tylko 2,7km.

Jednak dojazd do El Nihuil już nie jest taki prosty. Praktycznie jedynym sposobem na dotarcie jest autobus z Mendozy do San Rafael, który kursuje co 4 godziny. Z San Rafael musimy złapać autobus do El Nihuil, który jednak jeździ tylko dwa razy dziennie. Tak więc prze wyjazdem dobrze jest prześledzić rozkłady jazdy.

Pogoda w prowincji Mendoza – kiedy jechać?

Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do regionu Mendoza w Argentynie jest okres od stycznia do kwietnia i od października do grudnia. Temperatury są przyjemne, a opadów jest niewiele. Najwyższa średnia temperatura w Mendozie wynosi 28°C w styczniu a najniższa 11°C w lipcu.

Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
28°C 27°C 24°C 20°C 16°C 13°C 11°C 15°C 17°C 21°C 24°C 27°C
65
mm
60
mm
29
mm
14
mm
4
mm
5
mm
4
mm
6
mm
6
mm
22
mm
43
mm
53
mm
MENDOZA WEATHER
Miejsca i atrakcje w Argentynie warte zobaczenia
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa