TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Angel Falls

Angel Falls
Angel Falls

Najwyższy na świecie wodospad jest zarazem najważniejszą atrakcją Wenezueli i miejscem, którego nie powinien przegapić żaden żądny przygód podróżnik. Angel Falls znajduje się głęboko w jednym z najbardziej nieprzeniknionych parków narodowych w całej Ameryce Południowej.

Od szczytu góry Auyantepui do Diabelskiego Kanionu, Angel Falls opada przez 979 metrów. Otwarty na turystykę przed zaledwie 20 laty, jest to nadal jeden z najbardziej dziewiczych cudów natury naszej planety, a oddalenie od cywilizacji zapewnia, że pozostanie tak przez wiele, wiele lat. Ustronność jego lokalizacji oznacza również, że jeśli chodzi o atrakcje w Ameryce Południowej, Angel Falls jest nadal jednym z najmniej odwiedzanych.

Angel Falls - Galeria zdjęć

{gallery}angel-falls{/gallery}

Co zobaczyć w Parku Narodowym Canaima

Park Narodowy Canaima w Wenezueli, w południowo-wschodnim zakątku kraju graniczącego z Gujaną i Brazylią, jest jednym z najbardziej cenionych cudów natury UNESCO. Ponad trzy miliony hektarów wyjątkowo dzikiej przyrody, obejmującej malownicze krajobrazy wysokogórskie, niesamowite klify, liczne urokliwe wodospady i soczyste tropikalne lasy deszczowe

W zależności od pory roku, oraz od liczby dni, które można przeznaczyć na pobyt w parku, istnieje kilka możliwości zorganizowania swojej trasy. Nawet krótki, 4-dniowy trip z Caracas do Angel Falls da mnóstwo akcji, a można również wypełnić swój pobyt przelotem nad Angel Falls, ekscytującą wyprawą kajakową lub pieszymi wędrówkami.

Pozostając przy Angel Falls przez kilka dni, można zanurzyć się w naturalnych basenach termalnych, przejść przez przepełnione jadesem krajobrazy i wybrać się na wędrówkę po dżungli do pobliskich kolejnych wodospadów. W obozie przy wodospadach można spędzić noc pod gwiazdami, zasypiając przy dobiegającym grzmocie spadającej wody.

Jak dostać się do Angel Falls

Aby dostać się w okolice wodospadów Angel, najpierw trzeba dolecieć do wioski Canaima, około 50 km od wodospadów. Stamtąd małym samolotem lub rzeką do Canaima Lagoon. Z laguny już pieszo do punktu widokowego na wodospad. Do Canaima można dolecieć z głównych miast Wenezueli przez Puerto Ordaz.

Z Canaima, kiedy woda nie jest ani za wysoka, ani za niska, można też podróżować łodzią motorową w górę rzeki Carrao, a następnie rzeką Churun . Z Churun rozpoczyna się wędrówka przez dżunglę do wodospadów. Część rzeczna wycieczki zajmuje około czterech godzin, a piesza wyprawa powinna trwać godzinę lub nieco dłużej. Dostęp łodzią do Angel Falls jest jednak ograniczony do pory deszczowej, od czerwca do listopada.

Angel Falls – kiedy jechać

Najlepszy czas, aby zobaczyć wodospad w pełni, to pora deszczowa. W miesiącach od czerwca do listopada. To właśnie w tych miesiącach można dotrzeć łodzią do bazy wodospadów, co sprawia wrażenie bardziej wymagającej przygody niż zwykłe wycieczki turystyczne.


Koordynaty GPS


Kraj: Wenezuela

Nazwa: Salto Angel

Latitude: 5.96911
Longitude: -62.53629
DMS Lat: 5° 58' 08.8000'' N
DMS Long: 62° 32' 10.6000'' W
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa