TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.

Ameryka Południowa

Ameryka Południowa – moc natury

Andyjskie szczyty, amazońskie lasy deszczowe, lodowce Patagonii, ruiny Inków, kolonialne miasta, plaże z białym piaskiem i zawrotne życie nocne: cuda Ameryki Południowej przygotowały scenę dla niesamowitych przygód.

Miejsce na wielkie przygody

Możesz wędrować obok starożytnych świątyń założonych po raz pierwszy przez Inków, kontemplować niesamowitą moc wodospadów Iguazú lub spędzić dzień na obserwowaniu dzikiej przyrody z ziemianki na jednym z niezliczonych igarapés (wąskich dróg wodnych) Amazonii. Możesz jeździć rowerem górskim po andyjskich drogach, uprawiać rafting na rzekach klasy V i surfować po obu wybrzeżach kontynentu. A kiedy pomyślisz, że wszystko już przeżyłeś, udaj się do dramatycznych krajobrazów Ziemi Ognistej, spotkaj się z niezwykłymi stworzeniami na Galapagos i wspinaj się po górach płaskowyżu w Gran Sabana, aby podziwiać panoramę, która wydaje się być prosto z ery mezozoicznej.

Skarby kultury

Różnorodność Ameryki Południowej nie kończy się na krajobrazach. Znajdziesz tu kolonialne miasta, w których brukowane uliczki prowadzą obok złoconych kościołów i okazałych placów, które niewiele się zmieniły od XVIII wieku. Możesz targować się o kolorowe tkaniny na lokalnych targach, dzielić się posiłkami z tradycyjnymi mieszkańcami lasu deszczowego i podążać za dudniącymi rytmami afro-brazylijskiego korpusu perkusyjnego. Ameryka Południowa jest domem dla zdumiewającej różnorodności żywych i starożytnych kultur, a doświadczenie jej na własnej skórze jest nieporównywalne z niczym innym.

La Vida Musical

To jedno z najwspanialszych muzycznych miejsc na świecie. Nic nie może się równać z rytmem kolumbijskiej salsy, brazylijskiej samby, argentyńskiego tanga i andyjskiej muzyki ludowej w miejscu ich narodzin. Gorące milongi w Buenos Aires (kluby tango), gotujące się garrafeiry w Rio (sale taneczne), salsoteki Quito (kluby salsowe) - wszystkie wspaniałe miejsca, w których można zapomnieć się sobotniej nocy. Ale to dopiero początek wielkiej muzycznej odysei, która obejmuje peruwiańskie trovy, pełne uczucia ekwadorskie passillos, szybkie brazylijskie forró, wirujące wenezuelskie merengue, stalowe bębny gujańskie, paragwajską muzykę na harfie i nie tylko. Po prostu zanurz się a jeśli zechcesz, możesz wziąć udział w zajęciach tanecznych.

Urzekające krajobrazy

Od pokrytych śniegiem szczytów Andów po pofałdowane drogi wodne Amazonki, Ameryka Południowa oferuje olśniewający szereg cudów natury. Jest to kontynent pełen bujnych lasów deszczowych, wysokich wulkanów, mglistych lasów spowitych chmurami, suchych jak kość pustyni, kanionów z czerwonymi skałami i błękitno-niebieskich lodowców. Po podziwianiu niesamowitych cudów natury, które można znaleźć w każdym kraju Ameryki Południowej, możesz udać się na wybrzeże, aby znaleźć idylliczne miejsce wśród otoczonych palmami plaż z białym piaskiem i fotogenicznych tropikalnych wysp. Biorąc pod uwagę krajobrazy, nie ma wielu innych miejsc na ziemi, które oferują tak dużą różnorodność.