TOP 5 - egzotyka

Patagonia

Wschód Słońca na Cerro Torre w Patagonii Jedyne dźwięki jakie słyszysz, to dzikie wiatry na stepie. Jedyne widoki jakie widzisz, to postrzępione szczyty górskie i spokojne, srebrne jeziora. Znajdujesz się w sercu surowej dziczy wyrzeźbionej przez tony wolno poruszającego się lodu. To jest Patagonia.

Bali

Bali - świątynia Pura Ulun Danu Bratan Bogata i różnorodna kultura Bali rozgrywa się na wszystkich poziomach życia. Od ofiar z płatków kwiatów umieszczanych wszędzie, po procesje radośnie odzianych mieszkańców zamykających główne drogi, gdy maszerują na jedną z niezliczonych ceremonii świątynnych. Tu prawie wszystko ma znaczenie duchowe.

Karnawał w Rio

Tancerka Samby podczas karnawału w Rio de Janeiro Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym Wielki Post Karnawał w Rio de Janeiro to cudownie opalone tancerki samby, pulsująca muzyka, energia i brawa widzów, którzy przyjeżdżają co roku w to samo miejsce, aby doświadczyć słynnego na całym świecie święta.
Niebiańskie plaże Seszeli
Legendarny raj, którego wyspy leżą rozproszone po Oceanie Indyjskim.
Polinezyjka podczas tradycyjnego tańca

Polinezja Francuska


Opalone tancerki w trawiastych spódnicach i turkusowe morze.
Żółwie na Galapagos

Ekwador


Amazońskie lasy deszczowe, epickie widoki Andów i Galapagos
Wybrzeże Mauritiusu

Mauritius


Szafirowe wody, białe plaże i zaproszenie do wielkich odkryć
Fidżi zaprasza do relaksu

Fidżi


Olśniewające piaski i wody tak błękitne, że aż świecą.
Wyspy Salomona

Wyspy Salomona

rajskie rafy

Chcesz wiedzieć jak kiedyś wyglądało podróżowanie po Pacyfiku? wokół Wysp Salomona nadal tak jest. To wyspy spokojne, przyjazne i nietknięte przez urbanizację. Od reliktów II wojny światowej rozrzuconych w dżungli po wioski z liściastymi chatami, w których żyje tradycyjna kultura, Wyspy Salomona oferują wiele do poznania. Do tego dochodzi atrakcyjność wizualna, w scenerii przypominającej film dokumentalny na Discovery Channel. Wyspy wulkaniczne, rosnące tu i ówdzie namorzyny, ogromne laguny, tropikalne wysepki i szmaragdowe lasy.

Nie spodziewajcie się tu plaż z białym piaskiem i luksusowych kurortów. Dzięki niewielkiej liczbie tradycyjnych pensjonatów i wygodnych kryjówek Wyspy Salomona są dostosowane do potrzeb ekoturystów. Na miłośników przyrody czeka wiele atrakcji: wspinaczka na wygasły wulkan, surfowanie po niezatłoczonych falach, nurkowanie z rurką na dziewiczych rafach lub pływanie kajakiem po lagunie. Pod powierzchnią oceanu niesamowite wraki z II wojny światowej i oszałamiające ławice zachwycą nurków. Najlepsze jest to, że tu nie będzie tłumów, które mogłyby zepsuć to niezapomniane doświadczenie.